15 цікавих фактів про рекламу, про які ви навряд чи чули

Wiodąca agencja cyfrowa od 2001 roku.

15 цікавих фактів про рекламу, про які ви навряд чи чули

У бразильському місті Сан-Паулу повністю відсутня зовнішня реклама. Рішення позбутися банерів і вивісок було прийнято мером міста ще у 2007 році в рамках програми по боротьбі із забрудненням міста.

Найдорожча у світі реклама була створена компанією Chanel і обійшлася їй у 33 млн доларів, з яких 3 млн доларів отримала Ніколь Кідман, яка зіграла роль в цьому відеоролику. 

Фармацевтичні компанії витрачають на маркетинг і рекламу у 2 рази більше коштів, ніж на проведення досліджень. 24% прибутку від продажів йде на просування товарів і лише 13% – на дослідження.

При створенні реклами будь-яких наручних годинників стрілки завжди встановлюють на 10:00 10 хвилин або на 8 годин 20 хвилин. В першу чергу це робиться для того, щоб стрілки не закривали назву бренду. Крім цього, таке розташування стрілок зовні нагадує посмішку, тим самим налаштовуючи людей на позитивний лад.

Найчисленніша група рекламістів — маркетери, які просувають продукцію харчової промисловості.

Перший рекламний білборд був створений в Америці в 1900 році. Тоді ж американці вирішили розміщувати білборди вздовж автомагістралей і центральних вулиць.

30-секундний рекламний ролик, показаний під час трансляції фінальної гри за звання чемпіона НФЛ Сполучених Штатів Super Bowl, коштував 3 млн доларів.

Діти-актори, знімаються в рекламі товарів для дітей, зазвичай старші своєї цільової аудиторії. Рекламісти навмисно знімають більш дорослих дітей, щоб вони виступали в ролі зразків для наслідування для більш маленьких діточок.

Першою рекламою в письмовому вигляді вважають єгипетський папірус, що зберігається в Лондоні. Текст, зроблений на папірусі, повідомляє про продаж раба.

Вихід рекламного ролика компанії Dove “Еволюція краси” став першою вірусною сенсацією в історії сучасної реклами — тільки за одну ніч більше мільйона користувачів переглянули відеоролик, який викриває закулісне життя фешн-індустрії.

Найдавнішу рекламу, висічену на кам’яному стовпі, вдалося знайти на руїнах давньоєгипетського міста Мемфіс. “Тут живу я, Мінос з острова Кіпр, з ласки богів наділений здатністю тлумачити сни за вельми помірну плату, — так виглядає напис, створений за 500 років до н.е.

Перший рекламний банер розміром 468 на 60 пікселів з’явився в онлайн-журналі Hotwired 27 жовтня 1994. Саме такий розмір реклами став згодом найбільш популярним розміром банерів.

До 65 років кожна людина переглядає приблизно 2 млн рекламних відеороликів.

Щоб їжа в рекламі виглядала апетитніше, при зйомках використовують ненатуральну їжу. Так, наприклад, пляшечки в напоях створюють завдяки додаванню в стакан миючого засобу, розведеного водою; кубики льоду роблять з акрилу, щоб вони не танули під час зйомок; їду поливають спеціальним прозорим клеєм, щоб вона виглядала апетитніше.

Щорічно компанії всього світу витрачають понад 500 млрд доларів на рекламу.