Що ж називають ефектом кобри?
За найкращих часів Британії, Індійські землі були колонізовані англійцями. Якщо для більшості колоній, основною проблемою була расова різниця, то тут, людей хвилювала місцева живність. Основною проблемою виявились кобри. Вони нещадно убивали чужоземців, які не знали як з ними поводитись. Щоб справитись з цією проблемою, британці запропонували платити місцевому населенню за кожну голову, вбитої змії.
Здавалось би, проблему вирішено, наскільки розумний хід! Але, система дала збій. Індуси, щоб заробляти, якомога більше, почали розводити змій у своїх будинках. Згодом, вирішивши, що загроза усунута, винагороду скасували. І що в цьому випадку зробили індуси? Повипускали всіх свої кобр на волю. А призвело це все до того, що час, який був до введення винагороди здалось англійцям квіточками. З тих часів, ефектом кобри, називають усі дії, які на перший погляд здаються геніальними, але в кінцевому етапі призводять до краху!
Ефект кобри у маркетингу:
- Ваша ціль збільшити продажі. Вирішуєте зробити рекламну акцію та стимули для клієнтів. Але як ми можемо відмітити, з розказаної попередньо історії, стимули – не завжди добре!
Не думайте про стимули, які орієнтовані на лояльну, до вашого продукту, аудиторію. Стимул повинен залучати лише незнайому, з вашим бізнесом, аудиторію!
- Збільшити продажі на 20% протягом 6-ти місяців, за конкретним наказом. Маркетолог фокусується на тому, щоб “втюхати” продукт кому завгодно. Не потрапляйте в цю пастку. Це завжди призводить лише до збільшення відмов та невдоволень. Спробуйте продати свій продукт уже лояльній аудиторії. Це буде куди легше та приємніше, оскільки такий тип клієнтів, вже вам довіряє!
Це лише два приклади, з величезного казанка, які виходять компанії коброю. Бути маркетологом, означає бути системним та не нехтувати очевидним. Закарбуйте собі цих два правила та пожинайте плоди соковитих результатів уже сьогодні!