Зараз практично кожна людина, яка користується Інтернетом, не є анонімною. Для збереження конфіденційності в Інтернеті фахівці створили систему VPN.
Інтернет-світ настільки ж небезпечний, як і реальний світ. Багато людей піддалися атаці з боку кіберзлочинців, які блокували їхні комп’ютери з метою наживи. Велика кількість даних користувачів зливається у відкритий доступ Інтернету, а зловмисне програмне забезпечення продовжує атакувати.
VPN з’явився для того, щоб зробити серфінг в Інтернеті безпечнішим і, головне, анонімним. Однак, що таке VPN, як він працює і чи законний? Нижче ви знайдете всі відповіді на найважливіші питання.
Що таке VPN?
Повне розшифрування абревіатури VPN – Віртуальна приватна мережа.
VPN-з’єднання гарантує, що ваш комп’ютер залишиться повністю анонімним у мережі й ніхто не зможе його відстежити.
Як працює VPN?
Комп’ютер підключається до сервера VPN, а не до вашого постачальника послуг Інтернету. Все відбувається через повністю безпечне та зашифроване з’єднання.
Після встановлення з’єднання VPN може зв’язатися з сайтом, який ви хочете відвідати. Адреси, на які ви переходите, запам’ятовуються за IP-адресою сервера VPN, а не сервера вашого комп’ютера. Хоча деталі ваших відвідувань будуть відстежуватися, ніхто не зможе підключитися до вашого комп’ютера.
Чому я повинен використовувати шифрування?
Якщо ви не хочете, щоб IP-адреса вашого комп’ютера була відстежена небажаними людьми, завжди використовуйте VPN-з’єднання. Завдяки цьому ніхто не зможе перевірити, де ви й ваш комп’ютер. Той факт, що з’єднання зашифроване, дозволяє приховати те, що ви завантажуєте.
Якщо ви не використовували VPN, ваше інтернет-з’єднання не буде зашифроване, тож кожна дія, що йшла з вашого комп’ютера, була прозорою. У той момент, коли ви підключаєтеся до VPN, усі операції набувають форми коду, який неможливо розшифрувати.
Такий шифр може мати форму симетричної або асиметричної криптографії або хешування. Завдяки їм ваші дані повністю безпечні.
Якщо вас цікавить додаткова безпека, то ви можете використовувати DNS, систему розпізнавання імен. Ця система має текстові URL-адреси, призначені дійсним IP-адресам. Потім DNS, діючи як частина VPN, блокує діяльність кіберзлочинців за допомогою додаткового шифрування. Тоді зручність полягає в тому, що ви можете вводити звичайні адреси веб-сайтів, а не послідовність цифр.
Навіщо мені VPN?
Приватна мережа VPN призначена для захисту вашої конфіденційності в Інтернеті, а також для запобігання можливим хакерським атакам.
Однак їх можливості набагато більші, ніж просто дві згадані. Що ще пропонує вам VPN?
Ніхто не побачить, що ви робите в Інтернеті
Після підключення до мережі всі речі, які надсилаються у світ з вашого комп’ютера, шифруються. Ніхто не побачить, що ви робите в Інтернеті. Крім того, ваш постачальник послуг не зможе обмежити швидкість своїх послуг. Як бачите, підключення до VPN має багато переваг.
Ви вводите веб-сайти, заблоковані у вашій країні
Вашу IP-адресу ніхто не бачить – це особливо корисно, коли ви хочете потрапити на веб-сайт, заблокований в Україні, наприклад, отримати доступ до бібліотеки американського Netflix. Вибравши, наприклад, сервер VPN із США та веб-сайт, на який ви входите, він побачить, що ви увійшли з США, а не з України.
Блокування реклами
Ви можете використовувати VPN для блокування шкідливих сайтів, дратівливої реклами та інших непотрібних речей. В результаті ви можете дивитися кожне відео YouTube без реклами.
На що звернути увагу при виборі VPN?
Є кілька важливих речей, які слід пам’ятати, вибираючи найкращий VPN:
- наскільки швидко він забезпечує передачу даних;
- чи є підключення до даної мережі безпечним – VPN не повинен зберігати дані;
- яке розташування та доступність пропонує мережа – чим більше країн можна вибирати, тим краще. Однак слід також зазначити, що країна, яку ми вибираємо, максимально близька до нашого розташування;
- найкращий VPN можна застосувати до кількох пристроїв одночасно;
- завжди звертайте увагу на думку користувачів про відповідну VPN. Саме тут знаходиться справжня скарбниця знань про ці системи.
Чи важко використовувати VPN?
Використання системи VPN – не одне з найскладніших завдань, хоча для людей, які ніколи не мали справу з подібними технологіями, це може здатися великим випробуванням. Щоб почати використовувати VPN, перше, що вам потрібно зробити, це вирішити, який VPN вибрати. Керувати цими мережами не набагато складніше, ніж використовувати будь-яку програму.
Кожна з мереж, яку ви можете вибрати, матиме свої унікальні особливості, але є одна концепція — підключення до VPN-сервера даного пристрою та вхід за допомогою даних, які вимагає провайдер. Програма VPN розроблена для використання на кількох платформах, таких як: Windows, iOS, Android, браузери, маршрутизатори тощо.
Чи варто купувати роутер з VPN?
Вибираючи VPN-роутер, ви захищаєте кожен пристрій, який його використовує.
Однак це не всі переваги даного рішення. Додатково:
- Ви дуже швидко зміните IP на будь-якому пристрої.
- Ви можете швидко та безпечно завантажувати торренти.
- Ви будете захищені від можливої крадіжки даних не тільки в громадських місцях, а й вдома.
- Ви позбудетеся регіональних блокад, які заважають вам, наприклад, отримати доступ до повної пропозиції Netflix.
- Навіть якщо ви зміните пристрій, на якому працюєте, під час роботи, ви все одно матимете доступ до безперервного захисту.
Сьогодні покупка VPN може бути одним із найкращих способів гарантувати собі та своїм близьким безпеку та конфіденційність в Інтернеті.