Насправді кожен, хто збирається скористатися рекламою в соціальних мережах, повинен поставити подібне питання: скільки коштує реклама у Facebook? І хоча, як це зазвичай буває в подібних ситуаціях, немає єдиної універсальної відповіді, ми постараємося наблизитися до неї й навіть надати конкретні суми.
Ми давно хотіли написати таку статтю. Нам відомо, що всі дані про суми, що виділяються на рекламу у Facebook, є приблизними та мають бути адаптовані до конкретної ситуації. З цієї причини навіть тренери та практики, які проводять навчання у Facebook, уникають мати справу будь-якими сумами. Дуже важко “витягнути” з них інформацію про вибіркову вартість конверсії або місячний бюджет. Тим більше ми сподіваємося, що цей пост стане в пригоді багатьом людям.
Реклама на сотні або … 5 доларів
Відповідь на питання заголовка завжди проблематична. Облік реклами в пресі або навіть на інтернет-порталах порівняно простий. Ми можемо отримати прайс-лист від видавця, який чітко показує, скільки коштує реклама за половину сторінки або повну сторінку. На порталах це дещо складніше, тому що ми платимо, наприклад, за 1000 показів рекламного банера, але зазвичай ми можемо розраховувати на готовий пакет, наприклад 50 або 100 тисяч переглядів за певну ціну.
Проблема з Facebook насправді є її найбільшою перевагою — система просто набагато гнучкіша. Ми можемо замовити рекламну кампанію, яка обійдеться нам у кілька сотень доларів, але мінімальна вартість спонсорованої публікації становить (у 2021 році) близько 5 доларів!
Жоден представник Facebook не запропонує нам конкретний пакет за стандартною ціною. Ми повинні самі вирішити, скільки ми хочемо витрачати на рекламу, і такий широкий спектр можливостей викликає у нас розгубленість.
Ефективність реклами, тобто конверсія
Підприємці, які раніше використовували інші форми реклами, наприклад, у місцевій пресі, іноді вважають, що якщо вони витрачають, наприклад, 200 доларів на місяць на рекламу в газеті, вони можуть витратити «до 100 доларів» на рекламу «у такому Facebook». Але чому саме? Чому реклама в Інтернеті, навіть орієнтована на певну місцевість, буде дешевшою, ніж реклама на іншому носії?
Насправді відправною точкою повинні бути не припущення зверху вниз, а цілі та наслідки. У випадку прес реклами вони практично не піддаються вимірюванню, адже як би ми розрахували конверсію з оголошення в газеті? Є способи, які можуть нам допомогти, наприклад, купони на знижку, які клієнт повинен вирізати з газети й принести в компанію, або ви можете виміряти збільшення замовлень або телефонних дзвінків та електронних листів від клієнтів під час попередньої реклами та під час періоду. Однак більшість компаній цього не роблять.
Інтернет-реклама дає нам набагато більше даних, що дозволяє детально виміряти кількість контактів із рекламою та конверсію. Конверсія — це досягнення різних цілей — наприклад, натискання на рекламу або (бажано) залучення клієнтів. Однак, оскільки цілі можуть бути різними (наприклад, відвідування вебсайту, підписка на інформаційний бюлетень, замовлення пропозиції) і на практиці важливі не лише продажі.
Ідеальним — у будь-якому випадку — була б здатність платити за результати. Отже, якщо прес реклама принесла моїй компанії 100 запитів або 10 клієнтам, витративши 250 доларів, питання щодо Facebook має звучати так: скільки я повинен витратити, щоб досягти такого ж ефекту від реклами на цьому порталі.
Розрахуйте вартість своєї кампанії
Якщо ви хочете знати, скільки ви повинні витратити на рекламу у Facebook, почніть зі запитання, скільки конверсій ви хочете отримати, наприклад, за місяць. Відповідь “наскільки це можливо” буде не дуже хорошою з двох причин. Перш за все тому, що в більшості випадків ви просто не зможете дозволити собі максимальну ефективність. По-друге, навіть якби у вас були необмежені фінансові ресурси, у вас можуть виникнути проблеми з обробкою, наприклад, мільйона конверсій.
Ви можете розмістити оголошення у Facebook за 1, 5, 10, 50 або 100 доларів. Однак витрати на рекламу, які підходять саме вам, зазвичай є результатом компромісу між ефектом, якого ви хочете досягти, та вашими фінансовими можливостями. Ви хочете витратити 100 доларів на рекламу? Нема проблем. Але для того, щоб ми могли відповісти на питання, чи це правильна сума, нам потрібно знати, які у вас цілі.
Скажімо, ваша мета – 1000 конверсій на місяць. Тоді ціна рекламної кампанії становитиме 1000 x X доларів, де X – ціна за одну конверсію. Якщо мета — залучити 1000 підписників до профілю компанії або 1000 транзакцій, бюджету 50 доларів, безумовно, буде недостатньо. Однак, якщо ви поставите собі за мету 100 нових підписників Facebook, це буде вже досяжно.
Приклади з практики
Звідки ми це знаємо? З досвіду. Ми проводимо рекламні кампанії у Facebook для багатьох компаній, і у випадках, з якими ми працюємо щодня, вартість реклами у Facebook зазвичай становить від 0,10 до 3 доларів за ціль (зазвичай ціль — сподобатися профілю рекламодавця та тільки на ньому здійснюються операції, орієнтовані на транзакції).
Діапазон “від — до” величезний, але так він виглядає. Тож поки ви самі не перевірите це, ви не будете знати, якої вартості конверсії досягне ваша кампанія. Багато що залежить від типу товару / послуги, а також від цільової групи, до якої адресована пропозиція, або просто від її ринкової привабливості з точки зору одержувача.
Однак навіть такий дуже великий асортимент вже може бути цінною інформацією для вас. Для початку можна взяти середнє значення з наданих мною даних. Припустимо, що вартість кліку становитиме 1,50 доларів. Тож, якщо ви хочете “отримувати” 100 кліків від Facebook на місяць, витратьте 150 доларів на рекламу. Але якщо вас цікавить 1000 кліків — витратьте на це 1500 доларів, а якщо вас цікавить 10 000 – 15 000 доларів.
Звичайно, насправді зростання прихильників або клієнтів не буде збільшуватися лінійно, але такі загальні припущення допоможуть вам почати осмислене планування своєї рекламної кампанії у Facebook. Тоді така реклама повинна постійно контролюватися та вдосконалюватися, щоб зменшити середню вартість акції. Чим краще оголошення, тим нижчою повинна бути його вартість.
Скільки інші люди витрачають на Facebook
Один блогер повідомив у Facebook, що рекламна кампанія з онлайн-навчання коштувала йому 150 доларів і допомогла продати 217 курсів. Таким чином, конверсія в цьому випадку становила 0,69 долара. Чудовий результат! Однак ми повинні брати до уваги, що ми маємо справу з відомим блогером, інфлюенсером, людиною, яка користується визнанням та симпатією своїх одержувачів, а реклама була лише доповненням до поштової кампанії (надсилання інформаційного бюлетеня) до абонентської бази. Тож у цьому випадку Facebook був швидше допоміжним персонажем, ніж «віртуальним трейдером».
Бюджети на рекламу, скажімо, типової реклами компанії, можуть коливатися в діапазоні від кількох десятків доларів на місяць до кількох сотень на місяць. З нашого досвіду, невеликі компанії найчастіше приймають рішення щодо бюджетів у кілька сотень — від 100 до 300 доларів. Зауважте, однак, що це щомісячні бюджети, тому, хоча це не так багато індивідуально, переваги, досягнуті завдяки таким кампаніям, випливають з їх довгострокового характеру.
Наостанок ми б хотіли зазначити кілька важливих речей.
Реклама у Facebook не має єдиної ціни — вартість визначається на основі автоматичних аукціонів з урахуванням багатьох параметрів. Одним словом, чим популярніше оголошення, тим нижчою буде вартість конверсії. З цієї причини реклама ювелірних виробів (продукт, що викликає інтерес споживачів) зазвичай буде дешевшою за 1000 показів або 1000 кліків, ніж оголошення компанії, що орендує будівельне обладнання (пропозиція для бізнесу у досить вузькій категорії).
Вартість конверсії також буде залежати від того, яка ваша мета. Якщо ви зацікавлені залишити контакт потенційного клієнта або здійснити транзакцію, вартість може скласти, наприклад, кілька десятків доларів. Однак, якщо мета — зайти на вебсайт або вподобати профіль Facebook, вартість може впасти до кількох десятків центів.
Після кількох місяців кампанії та її оптимізації ви зможете легко пов’язати бюджет з ефектами. Якщо середня вартість конверсії протягом кількох місяців становить, наприклад, 1 долар, це дає приблизну інформацію про те, скільки вам потрібно витратити, щоб досягти, наприклад, 1000 конверсій.
Кампанію у Facebook найкраще вести безперервно. У більшості ситуацій під час просування певного бренду чи його пропозиції краще витрачати менші суми протягом більш тривалого періоду, ніж витрачати більші суми одночасно. Виняток становлять періодичні заохочення та інші дії, які повинні передбачати “сильний удар” за короткий час.