ЯК ПРАВИЛЬНО ПРОВОДИТИ КОНКУРСИ НА FACEBOOK?

Wiodąca agencja cyfrowa od 2001 roku.

ЯК ПРАВИЛЬНО ПРОВОДИТИ КОНКУРСИ НА FACEBOOK?

Організація конкурсів у Facebook – це чудовий спосіб підвищити впізнаваність бренду та заохотити користувачів і ваших підписників бути більш активними.

Організовуючи конкурси, слід пам’ятати, що конкурс, який порушує правила Facebook або проводиться в незаконний спосіб, може принести нам більше шкоди, ніж користі.

Як цього уникнути? Що потрібно пам’ятати, проводячи конкурс у FB?

Конкурс повинен мати положення

Правила конкурсу є вимогою не лише сайту, а й законодавства. Створення списку правил змагань не слід розглядати як неприємну необхідність – положення, що містяться в ньому, захищають нас від різного роду порушень і невиправданих очікувань з боку людей, які беруть участь у грі.

Перелік положень, що стосуються конкурсу має містити інформацію про те, хто є організатором конкурсу (також має бути чітко зазначено, що це не Facebook!) і хто фінансує приз. Дуже важливо вказати дати початку та закінчення конкурсу, описати конкурсне завдання та визначити умови, необхідні для участі (наприклад, мати 18 років, мати обліковий запис у Facebook).

Увага! Дуже важливе правило щодо законності конкурсів, включене до регламенту Facebook і водночас дуже часто ігнорується організаторами, полягає в тому, що участь у конкурсі залежить від лайкання профілю організатора, поширення публікації про конкурс або тегування друзів. На прикладі – пост, сформульований таким чином: «Щоб взяти участь у конкурсі, поставте лайк нашій фан-сторінці, поділіться конкурсним постом та/або позначте людину, яка захоче взяти участь у конкурсі» є прикладом порушення всіх правил організації конкурсів у FB. У такій ситуації слід враховувати можливість видалення конкурсної публікації та навіть блокування профілю адміністраторами сайту!

Положення про конкурс також має містити таку інформацію, як дата оголошення результатів конкурсу, форма отримання призу, вартість призів та спосіб їх вручення, правила подання скарг та положення щодо адміністрування персональних даних для проведення конкурсу.

Конкурсне завдання

Згідно з правилами, що діють у Facebook, конкурсне завдання не може полягати лише в тому, щоб поставити лайк, поділитися або позначити тег, при виконанні такого типу розваги у вашому профілі ми маємо розглядати конкурсне завдання.

Слід враховувати два фактори: перший — складність завдання. На жаль, як показує наш досвід, чим більше користувачеві доведеться працювати, щоб відповісти, тим менше матеріалів з’являтиметься під дописом про конкурс. Тому, якщо ми хочемо залучити якомога більше користувачів, завдання скоріше має базуватися на простих діях, таких як: розміщення коментаря, фото тощо.

Другий фактор, який слід враховувати, це привабливість призів. Складність конкурсного завдання має бути пропорційна призу, який ми пропонуємо. Також слід пам’ятати, що якість премії заохочує до участі не лише наших клієнтів та потенційних клієнтів, а й т.зв. «Конкурсантів», тобто людей, які люблять брати участь у різноманітних іграх з призами, і яких не обов’язково цікавить наш бренд чи пропонована продукція.

Нагороди на конкурсі – що потрібно знати?

Обов’язково, щоб наше положення про конкурси включало критерії присудження призів, так само має бути положення про спосіб їх присудження. У випадку багатьох конкурсів, у яких ми можемо знайти інформацію про те, що «переможці будуть визначені», і, якщо ми не виконаємо декілька умов для проведення конкурсу в цій формі, ми матимемо справу не тільки з правилами Facebook, але й із законом.

Санкції за недотримання правил Facebook

Якщо адміністратори порталу помітять вищезгадані порушення в нашому конкурсі, ми можемо взяти до уваги видалення конкурсної публікації, скорочення охоплення публікацій, опублікованих на фан-сторінці, і навіть тимчасове або постійне блокування сторінки компанії у Facebook.

Підбиваємо підсумки: необхідність оформлення конкурсу захищає не лише його учасників, а й організаторів. Недотримання чинних правил на сайті соціальної мережі або правових норм може призвести до того, що замість покращення наших рейтингів ми погіршимо ситуацію.