Веб-аналітика – основа кожного успішного бізнесу. Якщо ви їй не займаєтеся, якщо ви ніколи не чули про такі слова, як «конверсія», «CTR» і «ROI», можна з великою впевненістю сказати, що ви зливаєте свій бюджет в трубу.
У цьому матеріалі ви знайдете 16 метрик, які обов’язково потрібно відстежувати для вимірювання ефективності інтернет-маркетингу. Всі вони розділені на 3 групи: трафік, конверсія, прибуток. Зберігаємо, запам’ятовуємо і починаємо моніторити дані показники!
ТРАФІК
- Загальний трафік
Загальний трафік сайту — це три базові метрики: візити (сесії), перегляди (хіти) та унікальні відвідувачі. Ці дані є базовими показниками ефективності інтернет-маркетингу і, на щастя, їх відстежують практично всі маркетологи.
- Мобільний трафік
Ви знаєте, скільки мобільних користувачів приходить на ваш сайт щодня? А раптом їх кількість давно перевищила 50% від загального трафіку, а у вас навіть і думки не було оптимізувати сайт під мобільні пристрої? Або навпаки — ви витратили купу грошей на адаптивний дизайн, а він нафіг нікому не потрібен? Цю метрику потрібно відстежувати. Хоча б зрідка.
- Джерела трафіку
Звідки приходять відвідувачі вашого сайту? За якими ключовими запитами? З яких сайтів? З яких соціальних мереж? Володіючи цими даними, ви зможете створювати корисний і актуальний контент і розміщувати його на найбільш ефективних для вашого бізнесу майданчиках.
- CTR – клікабельність
Якщо ви ведете контекстну рекламу, ви просто зобов’язані відстежувати цю метрику. CTR – це відсоток людей, який клікнув по вашій об’яві, тобто прямий показник його якості. Чим вище CTR оголошення, тим нижче ціна за клік. Розраховується за наступною формулою: CTR = (кількість кліків / кількість показів) x 100.
- СРС — ціна за клік
Вартість переходу на сайт рекламодавця в системах контекстної реклами й деяких інших каналах з покліковою оплатою. Зазвичай залежить від конкуренції в конкретній ніші й в конкретному аукціоні. Є тематики, де вартість кліка помітно вища середньоринкової. У будь-якій тематиці вартість переходу по деяких запитах значно вище, ніж по іншим в силу їх високого транзакційного потенціалу.
КОНВЕРСІЯ
- Відмови
Відмови — це процентне співвідношення кількості відвідувачів, які залишили сайт відразу після приземлення або переглянули не більше однієї сторінки. Чому потрібно відстежувати цю метрику і намагатися зменшити її? По-перше, високий відсоток відмов може сигналізувати про поганий дизайн / юзабіліті сайту. По-друге, високий відсоток відмов може сигналізувати про невисоку якість трафіку (багато нецільової аудиторії). По-третє, виявляти й боротися з високим відсотком відмов варто тому, що відмови оцінюються пошуковими системами й так чи інакше впливають на ранжування вашого сайту.
- Глибина перегляду
Глибина перегляду — це середнє число сторінок, переглянутих відвідувачами сайту. Розраховується за формулою: перегляди / візити. Є одним з поведінкових факторів, що враховуються пошуковими системами при ранжуванні сайту.
- Час перебування на сайті
Середній час, проведений відвідувачами на сайті. Чим якісніше контент і чим більше цільовий трафік, тим вище, як правило, цей показник. Середній час перебування відвідувачів також є фактором ранжирування.
- Повернення
Це люди, які додали ваш сайт в закладки (або просто запам’ятали ваш домен) і постійно повертаються на нього. Цю метрику варто відстежувати й підвищувати, тому що вона «говорить» пошуковикам про те, наскільки корисний ваш ресурс.
- Коефіцієнт конверсії
У вас якісний продукт і класна продажна сторінка, а клієнтів все одно «якось мало»? Ви нізащо не збільшите їх кількість, поки не виміряти й не спробуєте поліпшити коефіцієнт конверсії.Вираховується дана метрика просто: (кількість виконаних цільових дій / кількість відвідувачів) x 100. Чим більше значення, тим краще.
- Джерела лідов
Розуміння того, звідки приходять ваші ліди, може дати колосальну перевагу перед конкурентами, які з величезною часткою ймовірності дану метрику не відслідковують.
- Ціна за лід
Вартість ліда особливо важливо розраховувати при веденні дорогих кампаній. Інакше як ви зрозумієте окупність своїх інвестицій? Метрика розраховується за такою формулою: вкладені інвестиції / кількість лідов.
- Ціна за клієнта
Розуміння того, у скільки вам обходиться кожен новий клієнт, дасть уявлення про ефективність ваших Інтернет — маркетингових дій. Розраховується за формулою: все виші маркетингові та рекламні витрати за певний період часу / кількість нових клієнтів за цей період.
- Ціна за показ
Ціна за показ — це метрика, яку найчастіше використовують в банерній рекламі. Вона позначає вартість за тисячу показів банера. Встановлюється реселером.
ПРИБУТОК
- Сукупна цінність клієнта
Дана метрика показує, наскільки цінний той чи інший клієнт і який прибуток він приніс компанії за час співпраці. Вираховується за формулою: (середній прибуток за рік x кількість років) – витрати на діяльність, пов’язану із залученням. Якщо цей показник негативний, то клієнт збитковий і від нього слід відмовитися.
- ROI й / або ROMI
ROI – окупність ваших інвестицій, ROMI – окупність вашого маркетингу. Формули розрахунку практично не відрізняються один від одного і в найпростішому вигляді виглядають так:
Незважаючи на очевидну простоту формул, часто розрахунки цих показників – один з наріжних каменів спотикання всього інтернет-маркетингу. І тому є ряд об’єктивних причин.
У більшості випадків на доходи компанії будуть впливати не тільки ваші інвестиції, а багато інших супутніх чинників (наприклад, вік бізнесу і велика кількість існуючих лояльних клієнтів внаслідок цього). Маркетингові вкладення в різні канали можуть давати синергію результатів, мати довгі часові лаги в віддачі, або дохід від них майже неможливо ізолювати від доходів інших (не маркетингових) активностей.
Оцінка доходів може бути врахована в одному періоді коректно, дохід може залишитися у компанії в наступному періоді й буде впливати на показник ROI / ROMI, але маркетингові витрати в новому періоді реально не витрачалися на утримання цього доходу. Саме тому, ми закликаємо не намагатися «підігнати» наш бізнес під ці формули. Підганяйте ці формули під себе. Може бути варто відмовитися від розрахунків в прив’язці всього інтернет-маркетингу, а розраховувати окупність окремих каналів, наприклад, контекстної кампанії. Але розрахунки ROI / ROMI так чи інакше потрібно вести.
Веб-аналітика — це важлива частина інтернет-маркетингу. Вона дозволяє виявляти як проблемні місця, так і найбільш успішні для вашого бізнесу тактики. У підсумку ви повністю контролюєте свій бюджет і можете точно виміряти ефективність кожної вашої дії. Займайтеся веб-аналітикою, використовуйте свої кошти розумно.
Наш сайт: http://dalistrategies.com/