1. Назва теми в листі повинна викликати емоції
Назва теми «Кінець роботі з 09.00 до 17.00, або чому незабаром ми всі будемо працювати за гнучким графіком» підходить для розсилки якнайкраще, тому що вона викликає інтерес як у тих, хто згоден з цим твердженням, так і у тих, хто з ним не згоден.
Ваших підписників засипають десятками електронних листів щодня. Зробіть так, щоб ваші листи з привабливими, кумедними і яскравими темами виділялися на тлі інших.
2. Сегментуйте аудиторію розсилок
Чим сильніше — тим краще. Підписники розсилки займаються різними речами. Варто розбити їх на групи відповідно до фаху, інтересів, віку та іншими параметрами.
3. Використовуйте системний брендинг
Майстром брендингу є компанія Evernote. Основними елементами її бренду є характерні для компанії зелений колір і логотип у вигляді слона, які можна знайти як на сайті, так і в рекламних матеріалах.
В електронних листах намагайтеся використовувати об’єкти дизайну, з якими вже знайомі ваші клієнти.
4. Намагайтеся здобувати невеликі перемоги
При підтвердженні замовлення на сайті мережі піцерій Papa John’s покупцям пропонують завести аккаунт. Ідея в тому, що, раз клієнт вже користувався онлайн-сервісами компанії, то він / вона може отримати вигоду, створивши власний аккаунт.
Нехай це і не проданий товар, але досить важлива невелика перемога.
Використовуйте будь-яку потенційну можливість.
5. Використовуйте незвичайні й оригінальні ілюстрації
Візуальні інструменти повинні розповісти історію, відповідну змісту листа. У Dropbox дуже добре вміють доповнювати свої листи елегантними ілюстраціями. Стічні зображення знайти нескладно, але можна справити сильніше і триваліше враження, якщо ви (або ваш дизайнер) створите ілюстрацію спеціально для електронних листів.
6. Переконайтеся, що ви відправляєте лист тому, хто захоче його отримати
Краще послати email тим п’яти підписникам, які з великою ймовірністю на нього відгукнуться, ніж тим п’яти тисячам підписників, яким немає до нього ніякого діла.
7. Не відправляйте підписнику цілу сагу
Ніхто не захоче читати дуже довгий лист. Насправді в більшості випадків достатньо однієї-двох фраз і говорять картинки.
8. Не забудьте про заклик до дії
Складаючи лист, потрібно зосередитися на тому, що саме компанія хоче від одержувача – і висловити це настільки ясно, наскільки можливо.
9. Поясніть одержувачу, чому йому потрібно відгукнутися на ваш заклик
Не потрібно відправляти список товарів і послуг в надії, що покупець сам здогадається, що з ним робити.
10. Для наочності користуйтеся інфографікою
Барвиста інфографіка привертає сильніше, бо з її допомогою інформація засвоюється легше і швидше, ніж при використанні великої кількості тексту.
11. Нехай ваші клієнти відчують себе особливими
Ви завжди можете змусити своїх користувачів відчути себе особливими, надавши їм доступ до попереднього перегляду текстового або відеоконтенту.
Якщо ви інформуєте клієнтів через блог, то можете поділитися статтями за кілька днів до їх офіційного випуску з обраної групою користувачів.
12. День і час доби можуть помітно позначитися на реакції аудиторії
Це можна перетворити на свою користь. Потрібно добре вивчити своїх підписників і їх звички.
13. Простежте за тим, які рекламні листи ви самі відкриваєте
Крім того, варто заглянути в папку з листами — і постаратися зрозуміти, чому вони там опинилися.
14. Підніміть персоналізацію на новий рівень
Shutterfly вставляє завантажені користувачами фото у свої листи. Клієнти залишаються розчуленими до глибини душі, коли їм пропонують продукцію з фотографіями дорогих їм людей … зі знижкою 40%.
15. Пам’ятайте про те, що листи, які потрапляють в папку «спам», швидше за все, ніколи не будуть прочитані
Для того, щоб рекламний лист не потрапило туди автоматично, слід уникати фраз, якими часто користуються спамери: «безкоштовно» і «замовте прямо зараз », – а також embed-вставки зображень в текст.
16. Дійте за заздалегідь розробленим планом
Добре продуманий контент-маркетинг дозволить наростити базу підписників. Відправляти листи варто в середньому раз на два тижні. Якщо посилати їх занадто часто — можна набриднути користувачам, а якщо занадто рідко — великий ризик, що підписники забудуть про існування компанії.
17. Не забувайте проставляти теги alt для всіх прикріплених до листа зображень
Якщо в одержувача відключено відображення картинок, теги все одно можуть дати йому якусь інформацію, а іноді навіть переконати включити відображення ілюстрацій.
18. Відправляти листи повинні реальні люди
Якщо відправляти листи від реальних людей, то з більшою часткою ймовірності їх відкриють і прочитають.
19. Ви не можете вгадати, як користувач буде читати лист
Все більше користувачів переглядають пошту з мобільних пристроїв – смартфонів і планшетів. Тому варто подбати про те, щоб лист однаково добре відображалося на будь-якому пристрої.
20. Використовуйте логотипи своїх клієнтів, демонструючи тим самим свою соціальну значимість
Використання логотипів своїх клієнтів (з їх дозволу) в електронних листах підвищує рівень довіри до вас. При торгівлі продукцією для бізнесу ви будете вселяти довіру, якщо вже вашими клієнтами є настільки великі і впізнавані організації.
21. Перед тим як відправляти лист підписникам, відправте його самому собі
Переконатися в тому, що воно виглядає так, як було задумано, ніколи не буде зайвим.
22. Якщо це можливо, проводьте А/В — тестування
Для цього потрібно розділити підписників на дві групи, відсилати їм різні версії одного і того ж листа й поспостерігати за тим, який варіант забезпечить більше залучення.
23. Перекладайте відповідальність на інших
Компанія InVision вміє переконувати своїми листами-запрошеннями тому, що перекладає відповідальність на одержувача листа.
Один з поточних користувачів InVision запускає механізм передачі листа одному зі своїх контактів, і, зрештою, відповідальність за виконання тієї чи іншої дії лежить на комусь іншому.
Одержувач в більшості випадків погоджується на запрошення і виконує необхідну дію, оскільки він знайомий з відправником і навіть бачить його фото в листі. Таке перекладання відповідальності й посилання на контакт спрацьовує для будь-якого типу листа із запрошенням.
24. Дійте своєчасно
Назва теми може говорити: «На вулиці холодно. (Чудовий привід залишитися вдома і зробити покупку) ». У той час, коли компанія DSW розсилала такий лист, температура дійсно різко впала.
Ваші одержувачі, швидше за все, відкриють і прочитають лист, якщо його відправлено в потрібний момент і має до них безпосереднє відношення.
Якщо показувати в темах своїх листів події, не пов’язані [виключно] з національними й міжнародними святами, то кількість переглядів повідомлень і конверсія будуть максимальними.