Ефект неоднозначності

Wiodąca agencja cyfrowa od 2001 roku.

Ефект неоднозначності

Вплив цього фактора знайомий більшості покупців. Згадайте, як часто ви віддавали перевагу добре відомому продукту, а не якійсь новинці? Це і є ефект неоднозначності, який пов’язаний з острахом ризикувати.

Охарактеризувати людину, яка піддається дії даного ефекту можна наступним чином:

• приймає рішення з передбачуваними наслідками;
• не хоче пробувати нове;
• не чекає вигоду від ризику, бажає отримати все і відразу, але в результаті безпечного і передбачуваного вибору.

Наприклад, велика кількість інвесторів намагаються зберігати інвестиції в державних облігаціях, які вони вважають безпечними, хоча зберігати гроші в акціях більш прибуткова справа.

Для покупців, користувачів та інших клієнтів ефект неоднозначності є чудовою мотивацією до прояву лояльності до бренду, компанії або товару. Саме тому багато людей не хочуть міняти провайдера або постачальника телекомунікаційних послуг, навіть якщо якість цих послуг залишає бажати кращого.

Спосіб боротьби з ефектом неоднозначності

• Йти на ризик доводиться всім: покупцям і продавцям. Ризикують новачки на ринку товарів і послуг, коли намагаються завоювати ринок зі своїм стартапом, і старички, що запускають нову лінійку продуктів або нові послуги.

• Найлегше подолати ефект неоднозначності можна за допомогою FAQ – розділу, в якому висвітлені актуальні питання. Тут завжди є корисна інформація, яка допоможе покупцеві, познайомить його ближче з компанією і її продуктами.

Головне — не роздувати розділ до непомірних обсягів. Краще висвітлити 2-3 актуальних питання, ніж змушувати клієнтів нишпорити на сайті в пошуках корисної та цікавої інформації.