Facebook, Instagram & Youtube для бізнесу

Wiodąca agencja cyfrowa od 2001 roku.

Facebook, Instagram & Youtube для бізнесу

Найпотужнішою у світі (3,5 млрд осіб) соціальною медіа-платформою є Facebook. У 2012 році Facebook набрав розголосу, і, отже, був тиск з боку інвесторів, охочих викачувати гроші з нього.

З цієї причини, Facebook пропонує рекламодавцям значно ширші можливості. Обговорімо всі канали зв’язку на порталі. Основою існування бренду, звичайно, є бізнес-сторінка. Публікації в засобах масової інформації зображень, посилань, продукції, новин, а також обмін даними з базою потенційних клієнтів. І тут з’являється те, що відрізняє старі медіа від нових — двосторонній зв’язок.

Переваги Facebook і соціальних медіа в тому, що кожен матеріал може бути прокоментований, схвалений, розкритикований, рекомендований. Соціальний маркетинг є живою взаємодією зі споживачами, а не публікацією оголошень для цифрової дошки. Це і добре, і погано. Вигода для рекламодавців у тому, що є шанс познайомитися ближче з потенційними клієнтами — їх перевагами, думками і звичками. Постійний контакт зі споживачами також дає можливість побудувати довгострокові відносини, засновані на довірі, співчутті й спеціальних знижках, які в майбутньому можуть принести прибуток і лояльність.

Буває часто й таке, що інтернет-користувачі різко критикують той чи інший бренд. У результаті він може стати інтернет — мемом. Тому компанії, які працюють на соціальних медіа-платформах повинні дотримуватись чітких правил.

Facebook запустив сервіс для просування сторінки у повідомленнях. Це означає, що за окрему плату Ваш контент буде мати більше охоплення. Важливо відзначити, що рекламодавці отримали інструмент, за допомогою якого вони можуть надсилати чи публікувати свої повідомлення, використовуючи основні демографічні дані в Інтернеті в особистих профілях користувачів.

YouTube також займає вагоме місце в маркетинговій діяльності багатьох компаній. Його використання, як здається на перший погляд, є досить складним, хоча вигідним. Адже прибуток від перегляду Ваших кліпів може бути великими. YouTube дозволяє завантажувати відеофайли будь-якої довжини. Проте варто звернути увагу на часові межі роликів: перевантаження глядача інформацією приведе до відвернення його ж таки уваги.

Отже, як бачимо, YouTube можна використовувати не тільки для поширення офіційної реклами чи інформації, але й для зменшення відстані між клієнтом і брендом. Ви запитаєте, чи реально це зробити? Так, звичайно, це дуже просто, адже ви можете, наприклад, показувати виробничий процес компанії.

Підсилити вплив YouTube можна іншими соціальними медіа, вставивши посилання на Facebook, Twitter або Instagram.

Не варто забувати і про LinkedIn. Він не використовується для прямої реклами. Проте профіль присутності бренду цьому сайті є важливим. Це візитна картка компанії для тих, хто шукає роботу, потенційних клієнтів і майбутніх клієнтів. Якщо мати профіль на LinkedIn, можна встановити потрібні ділові контакти, розширити та закріпити професійні зв’язки. Тому, додавайте у друзі потенційних бізнес-партнерів — навіть якщо вони про вас ще не знають, ваше знайомство може початися саме з цієї мережі.

Соціальні медіа – вибір для обслуговування кампанії

Коли починаєте вибирати конкретну соціальну платформу для рекламної кампанії, не забудьте звернути увагу на такі чинники: яке охоплення вона має і яку кількість потенційних клієнтів можна розраховувати. І допомогти у цьому може дослідження демографічного перетину користувачів соціальних медіа. Статистичні дані свідчать, що Facebook є досить універсальним. Але чи лише ця соцмережа?

Здається, що найкраща тактика — мультиплатформенна дія. Вона за допомогою декількох соціальних мереж може привести до синергії. Однак слід зазначити, що кожна платформа — через свою специфіку — вимагає дещо іншого підходу. Візьмемо, наприклад, додаток Instagram, тобто місце, де зображення відіграє важливу роль. Через нього, ми повинні висловити рекламне повідомлення, а це є досить важке завдання. Переконливі повідомлення, як правило, складаються із взаємодоповнюючого тандему: зображення + текст. Створювати рекламу без слів це реальна проблема. Акцент на зображенні означає, що в центрі експозиції необхідно знайти продукт. Отже, можна скласти розповідь без слів, використовуючи лише зображення Вашої продукції.

Розберемо цю ситуацію на прикладі продажу MP3-плеєрів. В Instagram можна опублікувати серію зображень молодих людей з цим пристроєм у вухах, лежачи на пляжі, під час бігу, на відпочинку чи вдома. Цікавий ефект може бути досягнутий, якщо кожен Ваш клієнт зможе уявити себе на їх місці. На передньому плані повинні бути позитивні емоції – радість життя, енергія, релаксація і свобода.

В Instagram, як і у Facebook чи Twitter – можна поділитися короткою (15 секунд) вставкою відео. Соціальні мережі дозволяють користувачам публікувати короткі відеокліпи (як правило, кілька десятків секунд), які можуть бути ефективно використані для маркетингової діяльності. Це дуже хороша порада маркетологам — в тому числі гіпотетичним виробникам MP3-плеєрів, які можуть переводити фотографії у короткі рекламні етюди.

Цікаво, що зображення на Facebook є домінуючою формою, яка зустрічається в повідомленнях про бренди. Текст – це лише доповнення до картинки, яку публікують у засобах масової інформації. Слід мати на увазі, що найбільша у світі соціальна мережа надає перевагу коротким постам — до 50 символів. Наш підприємець на Facebook може зосередитися на постійному діалозі зі споживачами, залучаючи таким чином цінні думки й пропозиції. Крім того, цей портал дозволяє організувати велику кількість вікторин і конкурсів — якщо ви даєте призовий фонд для виграшу. Таким чином можна стимулювати або навіть створити потребу у власності. Ті, хто виграє приз, будуть щасливі. Невдахи раптом відчують, що просто хочуть мати це.

План маркетингу є вирішальною консистенцією і комунікацією. Ця рекомендація набуває все більшого значення в контексті стратегії в галузі соціальних медіа. Потрібно сформулювати окремі повідомлення для окремих сегментів споживачів. Наприклад, для людей середнього та похилого віку вам потрібно використовувати класичну, унормовану лексику, символи й культурні посилання. З іншого боку, Instagram – це присутність молодих людей, тому там слід використовувати молодіжну лексику, як правило, сленги. Проводити асоціації з поп-культурою, звертати увагу на їх інтереси.

Соціальні медіа – блоги

Невід’ємною частиною соціального маркетингу є блоги. Вони допомагають активно спілкуватися і контактувати з лідерами думок. Варто також відзначити, що блог для сучасної компанії, яка активно розвивається, – це вкрай необхідна річ. Крім текстових дописів блог може містити подкасти, відеофайли, фотографії тощо. Інформація у блозі повинна мати дискусійний характер. Тоді це спонукатиме користувача залишити коментар до допису. Він повинен стати каналом для більш докладної інформації, яка не поміщається в стандартні короткі форми, домінуючі на Facebook, Twitter.

Може виникнути проблема у встановленні відносин з популярними блогерами, які стали справжніми лідерами думок. Це означає, що їх оцінка і ставлення мають неабиякий вплив на користувачів Інтернету. Поняття лідера думок старше, ніж сам Інтернет. У стосунках між людьми завжди є ті, які — завдяки своїй харизмі, таланту, знанням користуються авторитетом. Тому вкрай необхідно мати природних лідерів. Це явище набирає сили в ситуації, коли ви повинні зробити вибір. Цікаво і те, що блогер не завжди повинен бути експертом в тій галузі, в якій продукт рекламується.

Соціальний доказ — поняття психологічне, засноване на спостереженні поведінки людини й відносин. Люди часто пояснюють свій вибір або займають позицію тільки тому, що більшість робить це.

Спрощена версія цієї ідеї використовується в поширенні зразків різних продуктів. Наприклад, харчові продукти. По-перше, це свого роду конкурс, у якому можна виграти цей зразок. Учасники повинні написати, чому вони хочуть протестувати цей приз. Пізніше, коли переможці отримають свої виграші, вони пишуть короткий опис тестування продукції. Практика показує, що рідко хто робить оцінку негативною, бо користувач сам обрав цей зразок і (часто несвідомо) зобов’язаний похвалити.

Чому бізнес повинен мати Fanpage на Facebook?

Кожна сучасна компанія повинна мати свою бізнес сторінку – Fanpage. Її наявність допоможе розширити свою впізнаваність бренду. Управління такою сторінкою не є легким завданням, оскільки необхідно суворо дотримуватися кількох правил, які застосовуються у соціальних медіа. Основне правило – як уже багато разів згадувалося раніше, – це підтримувати взаємодію з користувачами. Адміністратор Fanpage повинен реагувати на думки й коментарі людей, а також заохочувати їх обговорювати. Це один із найпростіших і найбільш популярних способів для створення трафіку на ваш сайт.

Ми також повинні пам’ятати, що користувачі Facebook не дуже терплячі. Вони очікують відповіді тут і зараз, тому Fanpage необхідно контролювати майже цілодобово. Мова, яка використовується у Fanpage повинна не тільки бути правильною, але й адаптуватись до одержувачів. Проведення маркетингових досліджень на клієнтах і статистика Facebook дозволить вам перевірити демографічні характеристики клієнтів. Це, своєю чергою, дозволяє чітко регулювати форму і зміст повідомлення.

Соціальні медіа – Підсумки

Розвиток соціальних медіа дав безпрецедентні можливості для рекламодавців, щоб установити контакт зі споживачами, а також мобілізувати та сформувати їх відносини з брендом. Маркетолог неабияк повинен впливати на репутацію компанії у соціальних медіа. Саме на ньому лежить відповідальність за комунікацію з клієнтами, реагування на коментарі, а також ненав’язливий вплив на думку клієнтів шляхом розміщення необхідного контенту в соціальних мережах. Отже, роль маркетолога в процесі здійснення SMM – запустити та підтримувати цей процес.