KPI у соціальних мережах

Wiodąca agencja cyfrowa od 2001 roku.

KPI у соціальних мережах

Як виміряти ефективність діяльності соціальних медіа? Які показники вибрати, а які слід опустити?

Все залежить від чітко поставлених цілей, які ми хочемо досягти. Тільки тоді ми можемо вибрати відповідний KPI (Основні показники ефективності).

Існує кілька способів підходу до теми вибору правильних показників у діяльності соціальних медіа. Спершу слід більш цілісно подивитися на стратегію та цілі всієї організації, компанії, продукту чи послуги. Пам’ятайте, що присутність у соціальних медіа є одним із засобів їх досягнення. Якщо мета — продати товар, то соціальні медіа повинні зробити все, щоб його рухати. Коли ви хочете охопити якомога більше користувачів з інформацією цільової групи, тоді дії у Facebook та інших соціальних мережах також повинні прагнути до цього.

Після того, як у вас буде чітко визначена основна мета, ви можете приступити до визначення КПІ, які слід трактувати як “міні-цілі”.

KPI

Продаж товарів – онлайн

Отже, ви хочете збільшити кількість замовлень в інтернет-магазині? Цікаво, як соціальні медіа можуть допомогти вам досягти цього? Які «міні-цілі» слід поставити?

Якщо хтось щось купує в інтернет-магазині, він повинен спочатку його відвідати. Соціальні медіа — чудовий інструмент для залучення трафіку на веб-сайти. Тепер понад 31 відсоток трафіку на всі веб-сайти світу надходить із соціальних медіа.

Тому перша “міні-мета”, яку ви повинні встановити, — це кількість відвідувань веб-сайту магазину з веб-сайтів, таких як Facebook, Twitter, Pinterest тощо. Ви також повинні правильно налаштувати Google Analytics, щоб знати, чи фактично трафік соціальних медіа призводить до збільшення продажів. Шкода витрачати ресурси (бюджет) на трафік, який не заробляє.

Золоте правило Facebook говорить, що чим більше залучення, тим більший обсяг допису. Чим більший обсяг допису, тим більше людей натискають на посилання, що міститься в ньому, і переходять на веб-сайт магазину. Тому другою “міні-ціллю” має стати участь, яку викликає ваш вміст. Важлива примітка: рахуйте лише ті публікації, які містять переспрямування на магазин чи веб-сайт. Пам’ятайте, що у Facebook “кожен вміст” рахується окремо, ізольовано від іншого вмісту, який ви опублікували!

Продаж товару – офлайн

У цьому випадку вам потрібно докласти певних зусиль, щоб створити будь-які KPI.

Для більш розкішних товарів або брендів з усталеною сильною ринковою позицією ми можемо використовувати моніторинг засобів масової інформації. Як? Ну а покупка таких брендів у великій кількості випадків увічнена замовником у соціальних мережах. Скільки разів ви купували щось, про що давно хотіли, чи довго відкладали? Скільки разів ви хвалилися цією покупкою у соціальних мережах?

Тут Instagram візьме на себе це. Звичайно, ми можемо шукати хештеги, але, на жаль, ми не можемо обмежувати пошук. Зазначені вище засоби моніторингу засобів масової інформації допоможуть вам упорядкувати результати. KPI в цьому випадку буде кількістю фото / публікацій з продуктом.

Чому цей КПІ може бути надзвичайно важливим? Оскільки споживачі найбільше довіряють думкам своїх друзів та родини, а також іншим споживачам.

Звичайно, більшість брендів продають свою продукцію як офлайн, так і онлайн. Ви, мабуть, більше не здобудете цього. Особливо, якщо ви обслуговуєте клієнта і не маєте уявлення про результати продажу.

Вихід на ринок з новим продуктом

Напевно, найприємніша мета, яку може досягти маркетолог. Простіше кажучи, річ у тому, що якомога більше людей дізнаються про товар чи послугу в найкоротші терміни. Саме тоді ви працюєте на шляху покупця і вибираєте, які точки дотику (точки контакту з клієнтом з торговою маркою), які принесуть найбільшу користь.

То які KPI матимуть пріоритет над цією метою?

Діапазон, який формує наш контент, буде найважливішим. Як у Facebook, так і у Twitter. Тісно пов’язаний з охопленням — це взаємодія, яку спричиняє наш вміст (лайки, коментарі та обмін).

ПРИМІТКА. На покриття вмісту Facebook впливає помилка. Теоретично, якщо допис має діапазон 5000, це повинно означати, що він з’явився стільки разів у людей на екрані ноутбука чи монітора смартфона. На практиці це кількість людей, до яких вміст «прорвався» у стрічку новин.

Просуваючи новий продукт чи послугу, ви також повинні звернути увагу на кількість шанувальників та прихильників профілів. Велика база одержувачів, добре підходить до цільової групи, є основою, коли вашою метою є продаж (в Інтернеті чи офлайн). Пам’ятайте, що кожен новий шанувальник у Facebook отримує бонус, і деякий час на його шкалі відображаються повідомлення щойно вподобаної сторінки.