Przygotowanie do druku dla opornych

Wiodąca agencja cyfrowa od 2001 roku.

Przygotowanie do druku dla opornych

Початківці дизайнери, часто не знають найпростіших правил додрукарської підготовки, в результаті чого, макет друкується в іншому кольорі, з обрізаним текстом і іншим. Щоб цього не було, рекомендую прочитати основні правила!

Що потрібно запитати в друкарні?
Перед тим, як готувати файл до друку, дізнайтеся формат друку, робочий профіль CMYK, рекомендований дозвіл растра, можливість зробити кольоропробу.

Формат і кількість смуг
Кількість смуг в цифрового друку (друковані аркуші малого формату) мінімально повинна бути кратна чотирьом, в офсетного друку книг — восьми і шістнадцяти.

Розуміння того, як ваш буклет або книга розкладається на друковані аркуші може допомогти значно знизити витрати на друк. Друк каталогу обсягом 8, 16, 24 і т.д. сторінок найбільш рентабельна. Для друку на машині А3 формату, оптимальна кратність смуг для каталогу становитиме 4 смуги.

 Kolor

RGB або CMYK? Для початку потрібно з’ясувати в який саме CMYK (з яким профілем) потрібно віддавати файли в друкарню. Якщо з’ясувати цього не вдається, тоді краще використовувати профіль FOGRA39, по ньому зазвичай калібрують обладнання в Європі і Росії. Coated або Uncoated – це папір з покриттям (малювання) або без. Не впевнені, що зробили все правильно — віддайте друкареві ще й оригінальні файли в RGB. Вибрати профіль можна в налаштуваннях при створенні або виведення друкованого файлу, а також при конвертації зображень.

Правило чорного — великі об’єкти в макетах потрібно робити складовим чорним, маленькі — простим (K: 100). Наприклад, заливка всієї сторінки чорним робиться складовим, а чорний текст — завжди простим. При друку часто відбувається невелика розбіжність кольорів і якщо заливати текст складовим чорним він часто буде розмитим.

Шрифти і ефекти

При виведенні друкованого файлу потрібно постаратися перетворити усі ефекти редактора (прозорості, блюр, тіні) в растрові і векторні об’єкти.

Вильоти під обріз

Вильоти під обріз (Бліди) потрібні для компенсації похибки різу. У разі, коли обріз під формат проводиться вручну (наприклад, при широкоформатному друці) вильоти можна не ставити (але потрібно ставити рамку при білому тлі). Рекомендоване значення для Бліда – 3-5 мм

Дозвіл

Магічні 300 dpi потрібні далеко не завжди. Наприклад, макет банера на фасад будівлі в 300 dpi буде важити, як сам будинок. Дозвіл друку визначається відстанню, з якого сприймається картинка. Нормально віддавати в широкоформатний друк файли з роздільною здатністю в 30 dpi.