Ми миримося зі складнощами, вважаючи, що у нас немає іншого вибору. Однак складність — це додаткові перешкоди в нашому житті. Її може і повинна змінити простота.
Багато продуктів і послуг складні тому, що їх виробники не думають про здоровий глузд.
Спрощення — це користь для споживачів, зниження витрат компанії, підвищення лояльності клієнтів, збільшення ефективності та конкурентна перевага. Приклад тому — популярність продукції Apple. Засновник компанії Стів Джобс любив простоту в усьому, і це було виражено в простоті використання й оригінальному мінімалістичному дизайні продукції Apple.
Але зробити все простим не просто. Бренди ж часто не можуть побороти в собі бажання додати в продукт все більше всіляких опцій, а в текст — всіляких термінів. Через погано написані інструкції близько 80% батьків неправильно встановлюють дитячі автомобільні крісла.
Також часто бізнес використовує штучну складність, щоб замаскувати існуючі проблеми. Але споживачі почали розуміти, що деякі компанії свідомо це роблять, щоб тримати громадян в невіданні.
Насправді надлишок інформації призводить лише до більшої заплутаності.
Представники будь-якої галузі також обожнюють свій сленг, але люди часто не знають значень цих слів і виразів, що призводить до нерозуміння і плутанини.
Нам потрібна інформація, але замість неї ми отримуємо набір даних — хаотичних і без сенсу.
Спрощення бізнесу вимагає, щоб всі члени організації слідували принципам простоти.
Prostota усуває перешкоди й додає елемент людяності в будь-який процес: спрощуючи, виробники беруть до уваги обставини й справжні потреби людей.
![](https://dalistrategies.com/wp-content/uploads/2020/05/0-02-05-894999f34561073f995bc3ff475467bc505f18fc9e8648b80919878ecc1612b6_37511ef1-1.jpg.webp)
Емпатія, будучи першим кроком на шляху спрощення продукту або процесу, передбачає глибоке розуміння способу мислення клієнта. Ви повинні передбачати його потреби, уявляти собі, як він буде використовувати ваш продукт або послугу, і визначити, що для нього найважливіше в досвіді взаємодії з продуктом або організацією. Бо складність стала повсюдною “нормою”, компанія, спростила споживчий досвід, незмінно приємно дивує людей. Крім того, доступне джерело цінної інформації про те, як клієнти сприймають ваш бренд, — пости й дискусії в соціальних мережах.
Іноді єдиний спосіб переконати людей, що речі можуть бути спрощені, — зайнятися в їх присутності спрощенням.
Розробляйте продукти й послуги, орієнтуючись на потреби, які є у ваших клієнтів в реальному світі
Простота для зростаючого сегмента літніх людей стає життєвою необхідністю перед обличчям складних технологій і океану інформації
Виділяйте суть. Приберіть у своєму продукті все зайве. Багатьом здається, що їм потрібно найбільше цього, хоча насправді менше було б краще. Google підтверджує цю думку, починаючи відразу з головної сторінки.
Коли є бажання щось спростити, то завжди знайдеться і можливість.
Уважно ставтеся до будь-якої деталі й не піддавайтеся постійній спокусі щось змінити, розширити, впровадити або додати.
Вносьте ясність і забезпечте легкість розуміння і використання в усьому.
Про спрощення краще думати як про поїздку, а не про кінцевий пункт подорожі
Структуруйте матеріал по розділах або темах або розбивайте на окремі кроки. По можливості частіше резюмуйте сказане і редагуйте з максимальною строгістю. Використовуйте графічний дизайн і прийоми візуалізації, щоб дати людям можливість швидко вловити ідею. Мова ваших повідомлень повинна бути ясною і лаконічною. Щоб письмовий текст був легким для сприйняття, використовуйте короткі речення, просту лексику, особисті займенники, а також гумор, де він доречний.
Застосовувати стратегію спрощення від проекту до проекту — це вже хороший початок. Але набагато корисніше впровадити простоту як образ думок на всіх рівнях організації.
Щоб ефективно управляти складністю, дотримуйтесь простих принципів:
- Рух на спрощення має очолити вище керівництво.
- Головним орієнтиром повинна стати місія компанії.
- Принципів стислості, ясності, чесності та простоти повинні дотримуватися у всіх видах комунікації.
- Заохочуйте дії й моделі поведінки, що сприяють досягненню простоти.
- Спрощуйте структуру компанії, оптимізуючи процеси, усуваючи зайві рівні ієрархії й бар’єри між відділами.
- Підтримуйте зв’язок з клієнтами й online, і особисто; цікавтеся їхньою думкою.
- Стимулюйте діалог всередині компанії, створюючи середовище, яке сприятиме обміну ідеями.
- “Цінуйте наївність”: не обмежуйтеся думкою експертів, дізнавайтеся, що говорять про ваші продукти й послуги звичайні люди.