QR-код – швидкий відгук на ваш каталог

Wiodąca agencja cyfrowa od 2001 roku.

QR-код – швидкий відгук на ваш каталог

Як поліпшити комунікацію друкованого каталогу зі споживачем? Рішення давно існує — це QR-код. Сьогодні ми розповімо, як ви можете його використовувати в вашому каталозі.

QR-код «QR-Quick Response – Швидкий Відгук» – це двомірний штрих-код (бар-код), що надає інформацію для швидкого її розпізнавання за допомогою камери на смартфоні.

Сучасні технології стрімко розвиваються і разом з ними — технології комунікацій бізнесу зі споживачем. Одним з інструментів швидкої комунікації друкованого видання з електронним каталогом або магазином є QR-код.

Для чого використовують QR-коди в рекламі:

  • Захоплення уваги, індекс цікавості;
  • Продовження комунікації в онлайн, тобто переклад з оффлайн;
  • Надання докладної інформації про товар, послугу або акції;
  • Спростити подальшу комунікацію, а саме, зафіксувати складні / дуже довгі адреси в інтернеті або повністю зберегти контактну інформацію;
  • Підписатися на розсилку по e-mail;
  • Опитування, збір зворотного зв’язку, непрямий контроль ефективності рекламного носія.

Розглянемо докладніше, з якими цілями і де в каталозі можна використовувати QR-код.

Обкладинка

Споживач може отримати більш детальну інформацію про вашу компанію, про продукт з обкладинки чи послуги, відсканувавши код з обкладинки й перейшовши на інтернет-ресурс.

QR-код «QR-Quick Response - Швидкий Відгук» - це двомірний штрих-код (бар-код), що надає інформацію для швидкого її розпізнавання за допомогою камери на смартфоні.
Сайт маркетинг-центр “ДАЛІ”

На сторінках каталогу

Товар. Далеко не всю інформацію про товар можна розмістити на сторінках каталогу, зате можна дати можливість користувачеві ознайомитися з товаром докладніше на інтернет-ресурсі за допомогою: 3D-віртуальної моделі, відео, докладного огляду з кейсами, більшої кількості іміджів і схем, інших інструментів.

Акції. В код можна зашифрувати перехід на форму для реєстрації в акції, отримати промокодом на телефон у вигляді sms.

Опитування. Компанія може провести опитування споживача через перехід на форму в інтернеті, а в обмін можна запропонувати недорогий, але корисний подарунок.

На останній шпальті обкладинки

Геодані. В QR-коді можуть бути зашифровані геодані, що дозволяє подивитися розташування того чи іншого об’єкта в картах Google.

Телефонні номери. При скануванні QR-коду з телефонним номером можна відразу ж зробити дзвінок, однак за умови, якщо таку дію підтримує встановлена ​​програма сканування.

E-mail підписка. Хорошим способом мотивувати споживача бути підписником розсилок компанії може стати підписка на e-mail розсилки в обмін на подарунок, разову знижку, промо-код і т.д.

Перехід безпосередньо в додаток компанії для смартфонів. Швидкий спосіб знайти додаток компанії.

Посилання на скачування PDF-версії каталогу. Все більше компаній, крім друкованих версій каталогу, розміщують PDF-версії каталогу в інтернеті. QR-код – швидкий шлях до онлайн версії.

А також безліч інших ідей можна реалізувати за допомогою QR-коду на сторінках вашого каталогу.

Види QR-кодів

В останні роки технології QR-кодування швидко розвиваються, з’явилися різні модифікації кодів, а також сервіси, які пропонують рішення по візуалізації логотипу, тексту, різних колірних рішень і форм, QR-коди для посилань на соціальні мережі, включають логотип конкретної мережі й т.д.

Як створювати QR-коди

Численні онлайн-джерела можуть конвертувати стандартний URL в QR-код, і як правило, це абсолютно безкоштовно.

Яскраві кейси з QR-кодами

Маркетологи британської компанії-рітейлера Tesco продемонстрували по-справжньому творчий, «революційний» підхід до питання застосування QR-кодів і мобільних цільових сторінок у веб-маркетингу.

Керівництво мережі продовольчих магазинів поставило перед собою дуже амбітне завдання: стати № 1 на ринку Південної Кореї, але без збільшення кількості магазинів. На питання «Як це зробити?», Маркетологи Tesco дали геніальний у своїй простоті й несподівану відповідь: «За допомогою QR-кодів і мобільних цільових сторінок!» 🙂

На станціях метрополітену були розміщені стенди з плакатами, що зображають товари Tesco, причому, кожному товару відповідав свій QR-код, перенаправляє користувача на цільову сторінку даного товару. В сумі, цільові сторінки утворюють собою гігантський віртуальний аналог супермаркетів Tesco.

Тепер, скажімо, по дорозі на роботу і в очікуванні поїзда пасажир підземки може вибрати й сплатити, користуючись спеціальним мобільним додатком, будь-який вподобаний продукт, пропонований Tesco. Зібрати кошик і зробити замовлення, який кур’єр привезе до моменту повернення покупця з роботи додому.

У своїй новій рекламній кампанії, спрямованій на підвищення брендування торгової марки, маркетологи всесвітньо відомого гіганта інформаційних технологій Hewlett-Packard широко використовують QR-коди.

У співпраці з видавничим домом Hearst, HP проводить конкурс, що дозволяє читачам журналів цього видавництва виграти принтер з новітньої лінійки виробів Hewlett-Packard.

Доступ до участі в конкурсі досягається наступним шляхом: читач паперової версії журналу сканує QR-код і переходить на мобільну цільову сторінку, де знаходиться лід-форма, що дозволяє почати участь в конкурсі HP.

Найпопулярніший прийом того, як користуватися QR-кодом на смартфоні для ресторанів і фастфудів, — подарунок за сканування посилання. Наприклад, The Melt, знаменитий своїми сендвічами на грилі, дарує сендвіч клієнтам, просканувавши QR-код при відвідуванні ресторану.

Авіакомпанія Scandinavian Airlines запустила одну з найбільш креативних кампаній останнього часу. Для того, щоб відсканувати код і отримати знижку на квиток, необхідно мати 2 смартфони, приставлених один до одного. Таким простим способом компанія збільшила виторг і отримала більше клієнтів (бо люди стали приводити друзів і літати разом).

Хотите эффективное ведение и продвижение сайта соцсетей и сайтов и привлечения клиентов?

Заказывайте бесплатный анализ социальных сетей