“Темна сторона” Instagram

Wiodąca agencja cyfrowa od 2001 roku.

“Темна сторона” Instagram

Напевно усі чули, що для того, щоб з’явитися в Інтернеті зі своїм продуктом або послугою, вам потрібно бути в якомога більшій кількості соціальних мереж. І тому люди створюють фан-сторінку в Twitter, Facebook чи Instagram. Проте, зазвичай, з цього нічого не виходить. Нульовий ефект продажів. Чому це відбувається? Підприємці-початківці роблять багато помилок, коли мова йде про соціальні мережі, а як результат – втрачають гроші. Є деякі табуйовані теми, про які ніхто не говорить, коли справа доходить до соціальних мереж.

Instagram – чому в ньому нічого не продається?

Найкращим прикладом цього є соціальна мережа Instagram. Цей сайт в основному використовується для завантаження фотографій. Тут є різні способи рекламувати себе, але після багатьох досліджень, які провели, ми прийшли до одного висновку. Немає сенсу рекламувати себе в Instargam. Неважливо, що ви хочете рекламувати – чи буде це техніка, салони послуг або здорова їжа — ви просто не можете продати це в Instagram.

Практично всі соціальні мережі, вказуючи кількість користувачів, які переглядають даний пост, значно роздувають його. І в основному це пов’язано з тим, що принаймні більша частина акаунтів, створених у соцмережах, – це так звані боти, тобто фейкові акаунти, які створюють програми (машини), а не реальні люди. У випадку з Instagram цей відсоток фейкових облікових записів ще більший (за деякими оцінками, до 90% облікових записів створені ботами).

Ці облікові записи пізніше «лайкають» деякі речі, коментують їх (коментарі на кшталт «Це чудово.», «Мені подобається», і вони часто є коментарями англійською мовою). Усе це коментарі, опубліковані машиною, а не реальним користувачем, і призначені лише для збільшення очевидної популярності даного профілю.

Такий Instagram – це одна велика бульбашка, гра в ботів, бо більшості таких лайків чи коментарів взагалі не існує. Звичайно, власник Instagram чи Facebook не говорить про це голосно. Їм дуже зручно таким чином будувати свій маркетинг, тому що Facebook просто заробляє на цьому гроші.

Однак найбільшим недоліком Instagram є те, що ви майже не генеруєте продажі з цієї соціальної мережі. Instagram просто не продається.

Ми й багато наших друзів тестували Instagram в цьому плані, і кожен раз результати продажів були якщо не нульовими, то такими жалюгідними, що взагалі не варто було розглядати Instagram як канал продажів.

Тоді чому майже всі ведуть профіль в Instagram, якщо він взагалі не продається? Ну, наприклад, така Єва Ходаковська (фітнес-тренер і персональний тренер) неодмінно заробляє завдяки Instagram. Тільки тут ми говоримо про гігантські профілі. Профіль Еви Ходаковської має понад 1,5 мільйона підписників, тому навіть якщо переважна більшість її «підписувачів» є «фейковими» обліковими записами, існує велика кількість (близько 200 000) справжніх акаунтів.

Крім того, пані Єва Ходаковська – відома фігура, знаменитість, вона з’являється на телебаченні, тому лише її ім’я приваблює людей. Щобільше, Ева вже багато років веде профіль на теми, які ідеально підходять для Instagram, наприклад, дієта, схуднення, метаморфози (це одна з небагатьох тем, які просто чудові для Instagram). І це треба пам’ятати.

Якщо ви збираєтеся відкрити, наприклад, магазин канцелярського приладдя, і очікуєте знайти клієнтів в Instagram, то кажемо одразу – це неможливо. Як кажуть професійно – Instagram не конвертує. Коли люди заходять в Instagram, вони не думають про покупки. Тоді чому ця бульбашка взагалі працює? Чому всі ці люди створюють облікові записи профілю та проводять усі ці маркетингові кампанії?

Ми відповідаємо – заробити на Insagram можна, але іншим способом – обманом корпорацій. Як би страшно це не звучало, це саме так. Великі корпорації мають багатомільйонні маркетингові бюджети.

Шукаючи рекламний простір, вони також шукають в Instagram популярні профілі. Власники таких профілів отримують чималі гроші за те, що, наприклад, пів року будуть викладати свої фотографії з якимось популярним напоєм або вони будуть рекламувати популярний бренд одягу. Рекламодавці з великих корпорацій не обов’язково побачать, що більшість тих, хто стежить за даним профілем, де-факто не існує. Якщо ви хочете заробляти гроші в Instagram, ви також можете купувати перегляди, підписників, коментарі, щоб ваш профіль зміцнився і ви могли показати корпорації, наскільки великий у вас рекламний засіб. Однак, якщо ви плануєте продавати свою продукцію через Instagram, просто не робіть цього, бо це не окуповується.