TOP-8 zasad etykiety internetowej

Wiodąca agencja cyfrowa od 2001 roku.

TOP-8 zasad etykiety internetowej

Сьогодні, більшість людей розглядають Інтернет як потужний засіб розв’язання ділових проблем, ефективний інструмент ведення бізнесу. Це свого роду підтримання і розвитку бізнесу, комунікації з клієнтами й партнерами по бізнесу, аналітичних досліджень, збирання необхідної інформації для розв’язання виробничих питань, підвищення кваліфікації тощо.

Для того, щоб спілкування у віртуальному просторі було живим, простим і корисним потрібно дотримуватись мережевого етикету. Так-так, саме мережевий етикет дає можливість особистісному зростанню незалежно від вашого місцезнаходження та вашого співрозмовника. Особливої уваги мережеве спілкування та вирішення різного роду питань потребує у період карантину. Тому ми вирішили поділитися з вами цінними правилами інтернет-етикету, читайте нижче.

ТОП-8 правил інтернет-етикету:

Дзвінки та листи – у визначений робочий час. Під час карантину більшість людей зрозуміли, що у світі, де панує діджиталізація, робота визначається робочим часом, а не тим, що ми сидимо на робочому місці в красивому офісі. Але на карантині робота більшості людей перейшла у домашній простір. Тому, важливо подбати про робочий графік. І це зовсім не означає, що вам не можуть приходити листи, завдання, наприклад, після закінчення робочого часу. Це лише дає вам право працювати до визначеної години, а після цього часу – не відповідати.

Спаму – ні. «Не спамити» – це напевно, одне з важливих правил. Всім доводилось побувати у ситуації, коли ви є учасником певної групи, діалогу і там за 10 хвилин приходить багато повідомлень. З переживанням ви відкриваєте ці повідомлення, а там «Доброго ранку», «Всім хорошого дня», «Обіймаю», сотні смайликів, гіфок і т.д. Тому, важливо транслювати в месенджерах робочих груп щонайменше зайвих дій та повідомлень. З часом, ви просто не будете обробляти цей потік інформації, а згодом й взагалі ігнорувати месенджери. Потрібно боротися за увагу, і це чи не найголовніший чинник при побудові та використанні мережевого спілкування.

Ввічливість – нова конкурентна перевага. Якщо ж ви хочете, щоб до вас ставились так само – то поводитися відповідно. Здавалося б, така звичайна річ бути ввічливим, але це збільшує лояльність, створює позитивну атмосферу, збільшує потік клієнтів шляхом позитивних відгуків в їхньому оточенні. Адже, ввічливий у спілкуванні професіонал – велика перевага над іншими.

Мінімізуйте тривалість під час онлайн-конференції. Поважайте час і можливості інших. Не у всіх є можливість розмовляти годинами й слухати про бешкетних дітей чи вашого котика. Деякі люди напружуються в тому плані, щоб вийти на відеозв’язок: шукають тихе містечко у квартирі, налаштовують гаджети й т.д. Особливо, якщо у вас велика родина і всі залишились вдома на карантині. Тому, під час робочих зі дзвонів у відеорежимі мінімізуйте тривалість, адже зібрались з метою якнайшвидше розв’язувати робочі питання.

Технічні нюанси потрібно вирішити до початку онлайн-конференції. Найперше, що потрібно – це правильно спланувати свій графік на день. А саме, не достатньо лише вчасно з’явитися на онлайн-зустрічі, хоча це є не менш важливим показником, а й перевірити всі інші нюанси, які зможуть заважати вам та вашим співбесідникам під час розмови. Перевірте чи добре видно вас у кадрі, чи не буде видно, що домашні проходять у кадрі, виставте правильно світло, перевірте звук. І не менш важливим є те, як ви виглядаєте, чи сидите ви у піжамі чи вдягнули більш буденний одяг, у якому вас звикли бачити ваші колеги. Адже, карантин – не вічний, і зовсім не той час, коли можна дозволити втрачати професійне обличчя.

Оберіть модератора. Звичайно, якщо онлайн-конференція не є великою і залучає велику кількість людей, то це не є необхідною умовою. Але ж, якщо під час онлайн-зустрічі збираються більш, ніж 5 людей, це варто подумати про модератора. Для чого ж модератор і що він має робити? Це людина, яка умовно організовує онлайн-конференцію, тобто розсилає запрошення для участі, передає слово всім по черзі, слідкує за тим, хто хоче висловитися. Для того, щоб не було шуму і не говорили всі підряд, тоді модератор для великої онлайн-зустрічі те що треба.

Їжа та напої в кадрі. Всім привично, коли у «живому» форматі припустимо пити воду, чай. Але це не стосується онлайн-зустрічей. Оскільки ваші чашки, склянки, бутилочки будуть висвічуватись у кадрі, рухи будуть привертати увагу інших співрозмовників, а що найгірше – це всім учасникам буде чути як ви смакуєте напоями.

Особисті кордони. Виставте їх обов’язково. Щоб ніхто не ображався і не було лишніх запитань, чому не відповіли вчора увечері, наприклад – вкажіть на ваших сторінках години, в які ви із задоволенням можете відповісти чи поспілкуватись.

І наостанок, карантин обов’язково рано чи пізно закінчиться. Не чекайте, поки на вашому шляху всі світлофори включать зелене світло. Щоб почати – не потрібно бути великим, але щоб стати великим потрібно почати. Дійте, розвивайтесь і у вас все получиться!