Jak działają wyszukiwarki - podstawy

Wiodąca agencja cyfrowa od 2001 roku.

Jak działają wyszukiwarki - podstawy

Інтернет-пошукові системи допомагають багатьом користувачам Інтернету знайти потрібну інформацію. Протягом секунд вони надають дані, які в більшості випадків неможливо було б знайти без них.

Серед усіх наявних сторінок пошукові системи знаходять ті, які найбільш точно відповідають введеним нами ключовим словам. Сьогодні мало людей, які не чули про Google або Yahoo, але більшість із нас не має уявлення про те, як вони працюють або звідки отримують результати. 

Основи роботи пошукової системи в Інтернеті

Нижче наведено найважливіші терміни, пов’язані з пошуковими системами.

  • Робот-індексатор — синонім “павук”. Це «програма», завдання якої читати вміст сторінки, аналізувати її вміст і HTML-код.
    Павук переходить за посиланнями, розміщеними на сайті (вони є як внутрішніми, так і зовнішніми посиланнями) і з’являється як на абсолютно нових, так і на старих сторінках. Сторінка, яку ще не відвідав робот, не індексується – тобто її немає в результатах пошуку.
  • Покажчик — це  список заголовків і коротких уривків з посиланнями на сторінки, де є інформація, що відповідає нашому запиту.
  • База даних — це сукупність усіх вебсайтів, проіндексованих роботами. Під час відвідування вебсайтів роботи індексації створюють величезну базу даних, яка постійно оновлюється, оскільки з’являються нові сторінки, а ці, в свою чергу, оновлюються новими підсторінками.
  • Пошукова програма — займається оцінкою сайту з точки зору точності відповіді на конкретний запит. Пошукова програма — це дуже складний алгоритм, який аналізує тисячі факторів, що впливають на значення даної сторінки для даної фрази. На основі цих критеріїв програма визначає позицію сторінки в індексі за даним запитом — ключовою фразою.

Найважливіші функції пошукових систем

Перш за все, пошукові системи дозволяють дістатися до інформації, яку шукають користувачі Інтернету. Пошукові системи також пропонують пошукові пропозиції, щоб ми могли краще формувати свої думки.

Вони працюють все точніше і точніше – тим самим прискорюючи процес використання інтернет-ресурсів. Ми можемо не тільки шукати ресурси всього Інтернету, але й вказувати конкретний запит, наприклад щодо якогось міста.

Пошукові системи також корисні у сфері інтернет-маркетингу, вони дозволяють, серед іншого:

  • Досягнути конкурентної переваги — отримання високої позиції в рейтингу пошукових систем збільшує шанси отримати клієнта, який шукає даний продукт або послугу.
  • Ми можемо розмістити рекламу за відносно низькою ціною – охопити вибраний ринок одержувачів, які шукають конкретні продукти чи послуги.
  • Впізнаваність бренду в Інтернеті підвищується і створює позитивний імідж.

Що впливає на позицію сторінки в індексі?

Ми не знаємо всіх елементів, які впливають на остаточну оцінку сайту пошуковою системою. Алгоритм пошуку також постійно розвивається. З усім тим, є фактори, які безсумнівно можуть вплинути на позицію сайту в списку пошуку.

Серед інших:

  • вміст сторінки — щоб вебсайт зайняв високу позицію в рейтингу пошукової системи, вміст повинен відповідати на запити, введені в пошуковій системі;
  • структура сайту — ключові слова повинні бути в різних місцях (наприклад, в заголовках, абзацах);
  • ключові слова в заголовку сторінки —  метазаголовок;
  • ключові слова в доменному імені та адресі;
  • зовнішні посилання — тут важлива не тільки кількість цих посилань, а і їхня важливість — прив’язка посилання, значення сторінки, на якій розміщено посилання;
  • вихідні посилання — посилання на інші вебсайти;
  • внутрішнє посилання — посилання на інші підсторінки на даному вебсайті;
  • дата реєстрації домену та його історія;
  • щільність ключових слів — ключові слова та їх синоніми повинні з’являтися на сторінці, але вони мусять бути розміщені природним чином, надмірна насиченість ключовими словами називається спамом;
  • систематичне розміщення актуального контенту;
  • рекомендація сайту користувачам соціальних мереж — обмін вмістом через сайти соціальних мереж – Facebоok, Linkedin, Twitter відіграє все більш важливу роль.

Що знижує позицію сторінки?

  • Копіювання вмісту з інших сторінок і створення дублікатів вмісту.
  • Часті збої на сервері.
  • Посилання на інші сторінки, рейтинг яких у пошуковій системі дуже низький.
  • Спам – використання надмірної кількості ключових слів, особливо у вмісті, не пов’язаному з вставленими ключовими словами.

Як використовувати пошукові системи для просування своєї компанії в Інтернеті?

  • Зробити акцент на досягненні максимально можливої ​​позиції сторінки в індексі для ключових фраз реально шляхом збільшення вмісту вебсайту та збільшення зовнішніх посилань. Ми також можемо скористатися допомогою зовнішніх компаній, які допоможуть у позиціюванні сайту.
  • Ми також можемо інвестувати в рекламні посилання, які оптимізовуємо для певних фраз, після чого з’явиться цей запис. Рекламні посилання є формою платної реклами в моделі CPC.

Як ефективно шукати інформацію?

Вам слід вказати пароль, який вас цікавить. Кожна стилістична та орфографічна помилка працює нам на шкоду – оскільки вводить пошукову систему в оману. На щастя, пошукова система часто пропонує правильну, виправлену фразу.

Запити мають бути максимально короткими, конкретними та точними. Пошукові системи дозволяють звузити результати введеного запиту до конкретного вебсайту. Знання принципів позиціювання вебсайтів полегшує пошук окремого вмісту в Інтернеті.

Чи можна обдурити пошукові системи, позиціонуючи сторінку?

Можна спробувати це зробити, але ефект виявиться несприятливим. Багато людей і навіть компанії, що пропонують послуги позиціювання вебсайтів, використовують методи, які не відповідають рекомендаціям Google, що рано чи пізно закінчується дуже неприємним для вебсайту способом. Якщо Google виявляє такі хитрощі й робить це краще з кожним наступним оновленням алгоритму, сторінка отримує тимчасовий фільтр і її позиція в індексі значно знижується до тих пір, поки виявлені невідповідності не будуть виправлені, а в критичних випадках вона повністю вилучається з індексу.