Як вибрати правильні канали соціальних мереж для вашого бізнесу?

Wiodąca agencja cyfrowa od 2001 roku.

Як вибрати правильні канали соціальних мереж для вашого бізнесу?

Соціальні медіа надійно укріпилися в світі Інтернету і стали важливим елементом бізнес-стратегії багатьох компаній. Не дивно. Канали соціальних мереж перетворилися в ефективні інструменти просування та продажу і гарантують прямий контакт із клієнтом. Щоб сповна використовувати їх потенціал, варто знати, які з них найкраще підходять для вашого бізнесу і покажуть максимальні результати.

Раніше вибрати правильну платформу соціальних мереж було не складно. Представники брендових компаній свого часу створили власні облікові записи у Facebook і Twitter – найпопулярніших на той час платформах соціальних мереж. З часом до їхнього портфоліо додалися нові канали.

Ті часи минули і сьогодні все інакше.

Популярністю користується як Instagram, так й LinkedIn чи Pinterest, а YouTube взагалі став лідером у рейтингу найактивніших соцмереж і обійтися без нього тим, хто займається просуванням, не можливо.

Сьогодні важко не помітити TikTok – платформу з найвищою динамікою зростання. Цей канал має всі шанси стати додатковим ринком для брендів.

Чи потрібно бути на всіх каналах соціальних мереж?

Представники компаній намагаються одразу охопити всі існуючі соціальні мережі, створюючи в кожній окрему сторінку. Проте займатися ними часу не вистачає і як результат – активність підписників різко падає.

Дублювання одного й того ж повідомлення на різних каналах або довготривалі паузи на сторінках можуть негативно вплинути на імідж бренду.

Краще менше, але дієвіше! Заявіть про себе у кількох соцмережах, ведіть ці сторінки, наповнюйте щодня корисною та актуальною інформацією й не забувайте спілкуватися із підписниками.

Що потрібно враховувати при виборі каналів соціальних мереж для компанії?

Доступні платформи відрізняються за типом діяльності, тематикою й навіть групою одержувачів. Перш ніж реєструватися, дізнайтеся про їхні переваги, а також прорахуйте скільки грошей ви готові виділити на той чи інший ресурс.

Рішення щодо вибору каналів соціальних мереж для вашого бізнесу має ґрунтуватися на трьох основних стовпах:

  1. Розуміння своїх клієнтів.
  2. Знання специфіки каналів соціальних мереж.
  3. Знання галузі.

Ми розглянемо їх ближче:

1. Розуміння своїх клієнтів

Якби ми згадали лише один елемент, то був би цей.

Чому? Наведемо приклад.

Ваш друг – шанувальник водних видів спорту і ви знайшли чудове туристичне агентство, яке пропонує подорож, де одним із пунктів є навчання серфінгу. Ви хочете про знахідку повідомити швидко, а тому не чекаєте випадкової зустрічі, а телефонуєте або пишете.  

Ви знаєте, до кого саме має потрапити ваша інформація

Знаючи, які канали соціальних мереж найчастіше використовують клієнти, ви зможете точно зосередити комунікацію на тих платформах, де одержувачі найбільш активні.

Чому це важливо?

Якщо вам відомо, на які саме мережі найчастіше заглядають ваші клієнти, то це означає, що ваш час і гроші не витрачаються даремно. Просто.

Інструменти для моніторингу інтернету дозволяють швидко визначити, на яких ресурсах ваші клієнти найбільше цікавляться брендом, виробами чи галуззю загалом.

2. Знання специфіки каналів соціальних медіа

Кожна соціальна платформа має свої сильні та слабкі сторони, і, як ми вже згадували раніше – вона характеризується групою одержувачів, предметом і видом діяльності.

Давайте детальніше розглянемо найпопулярніші соціальні мережі:

YouTube

Місце для публікації контенту у вигляді відео. YouTube – популярна платформа для відеомаркетингу, яка ідеально підходить для всіх компаній із навчальними посібниками, матеріалами DIY (зроби сам) або навчальним контентом.

Перевага платформи – вам не потрібно реєструватися, щоб мати можливість переглядати її вміст. Це вивело YouTube на перше місце серед пошукових систем.

Facebook

Не дарма виник вислів «Тебе немає у Facebook – тебе не існує». Ми не знаємо жодного бренду, у якого не було б профілю на цьому каналі. Facebook – це пропозиція для компаній з усіх секторів, що пропонує можливість публікувати різноманітні дописи – графічні, відео та текстові.

Facebook часто є першим контактом клієнта з брендом. На це впливають:

  • добре націлена реклама,
  • коментування дописів,
  • розміщення думок на фан-сторінці
  • можливість надсилати приватні повідомлення за допомогою вбудованого месенджера.

Instagram

Останніми роки ця візуальна платформа розвивалася найшвидше.  Instagram – це не лише фотографії , але й ідеальне місце для просування товарів та послуг.

Однак, щоб охопити нових одержувачів і ефективно просувати там свій бренд, варто знати кілька основних правил.

Twitter

Його використовують компанії з сектору B2B для підвищення впізнаваності бренду.

Платформа працює, як місце для швидкого обміну цікавими статтями чи новинами. Вона актуальна для динамічних компаній, які швидко змінюються, які хочуть поділитися актуальною інформацією, важливими новинами чи оголошеннями.

Pinterest

Як і Instagram, Pinterest — ще одна «візуальна» соціальна мережа, де збирається графічний матеріал. На платформі переважають теми кулінарії, стилю життя, краси, моди та DIY. Багато користувачів шукають в Pinterest натхнення, бо тут розміщені якісні фотографії та інфографіка.

LinkedIn

Бізнес-платформа, яка використовується для обміну думками та співпраці. LinkedIn збирає експертів з багатьох галузей, які використовують платформу для залучення потенційних клієнтів, набору співробітників та обміну думками в конкретній галузі.

3. Знання галузі

Комунікаційна стратегія в соціальних мережах багато в чому диктується типом діяльності, яку ви виконуєте. Наприклад, компанії в секторі роздрібної торгівлі можуть отримати багато переваг від активності на цих платформах, які описуються як «візуальні». Приваблива презентація продуктів у Facebook, Instagram або Pinterest дозволяє максимально уявити продукт.

З точки зору знання галузі, конкуренція також є важливим аспектом. Перевірка, на яких платформах активні ваші основні конкуренти, є цінною інформацією під час вибору правильних соціальних мереж для вашого бізнесу.

Ці знання особливо корисні, якщо ви тільки починаєте свій бізнес і цікавитесь, які канали соціальних мереж варто вибрати для просування свого бренду в Інтернеті. Зрештою, велика ймовірність того, що активність клієнтів ваших конкурентів така ж, як і ваших.

Моніторинг конкуренції є основою не тільки перед початком бізнесу, а й під час його ведення. Постійне спостереження за суперниками дозволяє спланувати продумані дії, які дозволять уникнути помилок і тим самим зміцнити свої позиції на ринку.

Запуск соціальних мереж у бізнесі

Вибір правильних каналів соціальних мереж є першим кроком до впровадження ефективної комунікаційної стратегії. Навіть найкращі ідеї для кампаній чи привабливих постів не виконають своєї ролі, якщо їх опублікувати не в тому місці.

Динаміка соціальних мереж постійно змінюється, тому варто тримати руку на пульсі. Рішення щодо вибору правильних вебсайтів для вашої компанії має постійно оновлюватися, а контроль сучасних тенденцій у поєднанні зі знанням про діяльність клієнтів у цьому випадку незамінний.