Як не дивно, але продукти ділять і за ознакою залученості клієнта. І для компанії важливо досягати високу залученість, тобто таку, коли споживач вважає купівлю продукту «ризикованою». Тобто клієнт декілька разів подумає перед тим, як здійснити покупку. Але для вашого бренду це завдаток успіху! Як зробити високу залученість клієнтів і чи потрібно – читайте далі!
Висока залученість
Вона характеризується високою ціною, потребою в отриманні переваг, властивих продукту, а також потребою в психологічній нагороді. Якщо коротко, то в клієнта на товар великі очікування. Прикладом є круїзи, дорогі швейцарські годинники, навіть популярні тренінги з психології. Клієнт очікує, що після придбання його самооцінка збільшиться, як і статус. Якщо перед клієнтом товари зі значними відмінностями, то процес прийняття рішення буде доволі складним і варто вираховувати всі переваги продукту та ваші бажання.
Низька залученість
Це власне ті товари, які не затримуються довго в нас і мають разову дію. Приклад – звичайна цукерка. З’їв, сподобалось, і можливо куплю ще колись її. Не сподобалась – не буду більше брати. В цьому й полягає особливість даного залучення: купівля як експеримент. На відміну від високого залучення, ставки невисокі, поведінка довільна, а вибір різноманітний. При цьому якщо між продуктами незначні відмінності, то братимемо ми найдешевший, так як ми «байдужі» в цьому плані.
То як збільшити залученість?
Зі збільшенням залученості клієнта збільшується і престиж товару та коло осіб, які спроможні придбати його. Перш за все, прив’яжіть продукт до проблеми з високим рівнем залучення. Клієнт має знати чому саме цей товар «врятує» його. Використовуйте рекламу, яка залучає. Підвищуйте значущість переваг продукту (але не перебільшуйте). Ну і нарешті – доповніть продукт важливими властивостями. Те, що робитиме його вашим, унікальним надбанням.