10 myths about SMM

Leading Digital Agency Since 2001.

10 myths about SMM

Соцмережі … Як багато в цьому слові для серця нашого злилося, як багато в ньому відгукнулося.

І з кожним роком їх популярність лише зростає. Але разом з тим в геометричній прогресії зростає і кількість небилиць, пов’язаних з SMM. Найпоширеніші, дурні й кумедні міфи ми постараємося розвінчати в нашій статті.

Міф перший. Соцмережі створені тільки для спілкування

Все вірно. Але так було в далекі 2006-2009 роки, коли ми купували карту «Ранетка», щоб посидіти годинку в інтернеті, а трихвилинна пісня скачувалась добрих пів години. Тоді «ВКонтакте» тільки набирав популярність, а відповіді на Mail.ru мали попит. Зізнаюся чесно, сильно пишалася собою, коли в 11 класі отримала звання «Гуру». =) Але ці часи давно канули в Лету.

Безумовно, соціальні мережі й зараз прекрасно справляються зі своєю комунікативною функцією (хоча численні месенджери їх дещо потіснили) – ми продовжуємо спілкуватися з близькими, кидати один одному смішні меми та гифки, ставити лайки милим котикам. Однак соціальним мережам вдалося вийти на новий рівень — стати хорошим бізнес-майданчиком, заточеним під продажу.

Міф другий. У Instagram важливе тільки естетичне фото, текст під ним ніхто не читає

Читають, ще і як. Більш того, пересилають своїм друзям, хихикають над орфографічними помилками й щиро дивуються, навіщо під фото жіночих сідниць розміщувати пост про сенс життя. Дуже часто саме непотрібні тексти й філософія невпопад стають причиною відписок.

Вихід є — розвивати в собі талант копірайтера. =) Якщо під красивим фото буде кумедний підпис, історія з життя або надихаюча цитата, то вашій публікації не буде ціни. Передплатники теж це помітять, ось побачите!

Міф третій. SMM освоїть навіть їжачок, десятирічна дитина

З огляду на, що дітки в такому ніжному віці вже реєструються в соціальних мережах і є активними користувачами, резон в цьому твердженні є. Але SMM не зводиться тільки до наповнення сторінки контентом. Та й для створення цікавих публікацій однієї інтуїції, стічних фотокарток і хайпових пісень Монеточки буде недостатньо.

В першу чергу, SMM – це стратегія. Просуваючи аккаунт або співтовариство, потрібно на десять ходів вперед прораховувати можливі ризики, прогнозувати результат і не боятися тестувати різні інструменти. Загалом, грамотний фахівець — це аналітик, копірайтер і маркетолог в одній особі, що володіє хорошим художнім смаком і відмінними комунікативними навичками. А знайти такого майстра на всі руки ох як непросто.

smm

Міф четвертий. Чим більше хештегів поставити, тим вище буде продаж

У всіх великих мережах функція хештегів працює на ура. Слова із позначкою # (решітка) автоматично стають розмітки посиланнями, натиснувши на яку формується стрічка з публікацій, зазначених відповідним тегом. За ідеєю, хештеги — ті ж ключові слова, тому до їх підбору потрібно поставитися з розумом.

Використовуючи високочастотні хештеги, шанс, що ваша публікація потрапить в топ і користувачі її побачать, незначно мала. Тому тримайте в голові два моменти: а) спирайтеся на середньочастотні й низькочастотні теги; б) уявіть себе на місці ваших потенційних клієнтів / користувачів / читачів і подумайте, який запит для пошуку вибрали б люди.

Що стосується кількості «ґратчастих ключових слів» – на продажу і просування воно ніяк не впливає. Але найчастіше користувачі сприймають публікації з великою кількістю хештегів як спам — візуально це виглядає неприродно, неестетично і нечитабельною. Тому не перестарайтеся!

Міф п’ятий. В «Однокласниках» сидять одні пенсіонери, а «ВКонтакте» – школярі

Навіть якщо ваші фотографії в «ОК» лайкають родичі, яким тричі за 18, не варто вірити в вікові забобони. Безумовно, в «Однокласниках» чимало людей, які відзначили сорокарічний ювілей, проте більшу частину становить аудиторія 20-35 років. Живуть там і школярі. Не вірите? Загляньте в офіційні групи молодіжних зірок, обов’язково знайдете коментарі від відданих юних шанувальників.

Стереотип, що «ВКонтакте» сидить школота, теж пора відправити за часів гасел «Дуров, поверни стіну». Згідно свіжої статистиці 23 000 000 користувачів соцмережі старше 35 років, 12 млн з них — люди у віці від 45 до 65 років. Напевно, у вечірній школі вчаться. =)

Міф шостий. SMM-маркетинг – це безкоштовний маркетинг

Було б класно, але без грошиків в нашому світі нікуди. Звичайні користувачі, природно, не платять ні копійки за реєстрацію та перебування в соцмережі, однак якщо ви вирішили зайнятися розкручуванням аккаунта або спільноти, доведеться розщедритися.

Упустимо, що послуги професійного SMM-фахівця коштують недешево, і припустимо, що ви працюєте над сторінкою самостійно, дивлячись корисні відео та читаючи статті. Але просування вимагає фінансових інвестицій — без платних рекламних кампаній, розіграшів, конкурсів і таргетингу ви будете збирати аудиторію роками. І не факт, що зберете.

smm

Міф сьомий. Чим більше передплатників, тим частіше ви миготите в стрічці

У SMM поняття «якість» куди більш цінна, ніж «кількість». Який толк мати багато друзів або передплатників, якщо ваші публікації нікому нецікаві? Досвідчений фахівець між великою аудиторією й активною, безумовно, вибере другу.

Без зайвих емоцій проаналізуйте ваш контент — виявите, які публікації викликають найбільший відгук у фоловерів, а які отримують лише парочку лайків. Спирайтеся на отримані результати й підживлюйте інтерес своєї аудиторії, тоді контент швидко розлетиться за межі спільноти.

Міф восьмий. Для комерційного аккаунта досить 2-5 постів на місяць

Звичайно, якщо ви хочете, щоб про вас забули — алгоритм розумної стрічки в соцмережах працює, як годинник. Але при цьому не потрібно відходити від зворотного: завалювати стрічку передплатників, публікуючи по 5 постів в день. Ваша активність швидко набридне користувачам, і вони просто відпишуться. Оптимальне число постів на добу — не більше двох.

Якщо ви тільки починаєте розкручувати співтовариство, проаналізуйте групи конкурентів і завдяки сервісу Popsters виявите активні дні та години. Через місяць ви зможете вже відстежити статистику вашої спільноти й скласти новий план публікацій. Головне, в SMM – це системність, бажано, щоб інтервали між публікаціями були однаковими.

smm

Міф дев’ятий. При оплаті за ведення однієї соцмережі — інші безкоштовно

Думаємо, з цим SMM міфом не раз стикалися фахівці, і вони зараз співчутливо важко зітхнули. Десь раз у квартал хоч один наш клієнт щиро дивується, чому робота ведеться над однією соцмережею. «Вам що, складно чи що? – вигукує наївний замовник, — Просто дублюйте контент і все, можете навіть фотки ті ж використовувати».

Нам, звичайно, не складно, але настройки у популярних соцмереж відрізняються один від одного. Наприклад, UTM-мітки, що проставляються на сторінці «ВКонтакте», не можна буде використовувати в Facebook. Що вже говорити про систему аналітики? А як ви розумієте, без відстеження результатів гріш ціна такому SMM. Отже, за розкрутку групи в іншій соцмережі доведеться доплатити. А зрозуміти, що робота виконана добре і показники зростають, вам допоможе статистика.

Міф десятий. Серед користувачів Instagram немає моїх клієнтів

Тобто серед 14 000 000 людей ви не зможете знайти замовників? Цифру ми взяли не з голови, а спираючись на статистику Forbes. І з кожним днем ​​це число зростає. Тому не сумнівайтеся, в цій соцмережі ваші потенційні клієнти живуть, питання тільки — як їх зловити? =)