12 rules for doing business in Ukraine

Leading Digital Agency Since 2001.

12 rules for doing business in Ukraine

1. Результат дорівнює результату

Кожен раз, коли у нас щось не виходить, ми пояснюємо це кризою, пробками, маленьким бюджетом, поганим керівником або державою. Але виправдання нікого не цікавлять. А спитають з нас тільки за результат.

2. Не кур’єр

Завдання кур’єра — доставка предмета з одного місця в інше, кур’єра не хвилює, що це і для чого потрібно. Ми й самі часто не замислюємося навіщо ми це робимо, який результат очікуємо отримати і як він вплине на решту роботи? Це неефективний підхід. Потрібно не просто виконувати свою роботу, а розібратися в тому, що ви робите.

3. Не тримай кулю під водою

Якщо м’ячик занурити в воду, він норовить вискочити назовні. Люди не звикли висловлювати своє невдоволення і свої образи, тому будь-яка дрібниця може зіграти роль детонатора — і тоді вже пригадується все. Зі співробітниками потрібно розмовляти й домовлятися.

Якщо вам вдасться вибудувати відносини з колегами так, щоб вони не мовчали, коли їм щось незрозуміло — атмосфера в компанії буде здоровою, а бізнес ефективним.

4. Домовляйся на березі

Якщо з людьми заздалегідь обговорювати, що таке добре і що таке погано, більшість буде успішно грати за такими правилами.

5. Накосячив — визнай

Якщо щось не вийшло, потрібно зробити дві речі: визнати помилку і виправити її. Не потрібно сперечатися, що це не помилка, а погане ТЗ, не потрібно складати причини: просто виправ і працюй далі. У виправдань немає ніякого сенсу — ні економічного, ні емоційного, це марна трата часу.

6. Перевір, двічі перевір

У будь-якій ситуації потрібно перевіряти все, що можна перевірити. Це рятує від дуже великої кількості непотрібної роботи. Наприклад, питання про бюджет, що є в розпорядженні клієнта, заданий на першій зустрічі — рятує два тижні роботи команди з семи осіб.

Такі прості дії допомагають людям жити набагато щасливіше, економити гроші, нерви й час, а не витрачати себе на стрес, втому і непосильні навантаження.

7. Робота — це не особисте

Не можна використовувати ресурси компанії в особистих цілях.

Кожен співробітник компанії повинен приймати рішення, виходячи з того, чи добре це буде для бізнесу. Це стосується не тільки менеджерів, але і власників. Мова йде не про жадібність, а про ефективність. Бувають ситуації, коли найдорожче рішення знижує ризики або істотно заощаджує час.

8. Керівник — це професія

Він ніколи не повинен піддаватися емоціям, він повинен створювати в компанії культуру довіри й поваги.

Довіра — це коли я можу довірити тобі зробити свою роботу самому. А повага — коли я поважаю тебе, як людину і приймаю тебе, як рівного, хоч у нас і різні ролі.

Щоб співробітник ставився до роботи, як до власної справи, а не як до повинності за гроші, потрібно, щоб бізнес допомагав йому досягати власних цілей. І тут керівник, ставлячи правильні питання, повинен провокувати людину на те, щоб він ці цілі сформулював.

9. Навчися зупинятися

Якщо ти вже запропонував клієнтові всі можливі варіанти, бюджет знизив і навіть бантик прив’язав, а він все одно говорить «ні», то не потрібно нескінченно переробляти свій продукт так, щоб йому все-таки сподобалося. Просто цього клієнту твій продукт не потрібен. Йому не потрібен зараз бензин, тому що у нього немає машини. Потрібно вміти це прийняти і йти до наступного. А до цього проекту можна буде спробувати повернутися через пів року.

10. Рости разом з компанією

Якщо у тебе в управлінні 30 осіб, ти з кожним з них можеш поспілкуватися особисто. У компанії з 1000 осіб все працює по-іншому. Важливо, щоб мозок власника або генерального директора встигав розширюватися паралельно з розширенням компанії. Тому дуже важливо розуміти, як мислять люди, які через це пройшли й просунулися вже на пару кроків вперед. Для цього існують бізнес-форуми.

11. Конкуренція — це благо

Якщо у мене крадуть ідеї, я радію, це означає, що ми зробили хороший продукт. Ми не переманюємо співробітників у інших компаній і не дозволяємо людям, які прийшли з інших агентств працювати зі своїми старими клієнтами. І ми просимо наших співробітників теж так не чинити, якщо вони від нас йдуть. Зазвичай виходить по-людськи з людьми домовлятися.

12. Україна — країна можливостей

Західному бізнесу живеться простіше, тому що у них прозоріша система взаємодії з державою і чіткіші правила гри. Тому, поки нам не перекрили кисень, не обмежили виїзд за кордон, не скасували приватну власність, не обмежили оборот валюти, треба працювати.

Робіть бізнес з задоволенням, а #dali_win виведе його на новий рівень в мережі інтернет!