Чому хороший сайт не вийде зробити за тиждень, як будується процес розробки та до чого готуватися Замовнику звертаючись в веб-студію
У цій статті хочемо розповісти, як відбувається розробка сайту від моменту звернення у #dali_win до публікації проекту в мережі. Це виключно наш порядок роботи.
У тому чи іншому вигляді, але все це так само при замовленні розробки сайту Ви пройдете!
Запит
На цьому етапі необхідно отримати комерційну пропозицію. У нас вам зададуть ряд питань і сформулюють завдання самостійно і виходячи з цього дадуть оцінку.
Оцінка
На цьому етапі менеджери студії готують кошторис проекту, план робіт і обговорюють з командою шляхи реалізації того чи іншого функціоналу. Ми готуємо попередній кошторис зі слів клієнта, а потім коректуємо на етапі детального опрацювання ТЗ.
За підсумками оцінки вам нададуть попередній кошторис на розробку, якщо вартість влаштовує, то переходимо до наступного етапу.
Договір і ТЗ
Багато обходяться тільки брифом, хтось взагалі без ТЗ, деякі беруть за розробку ТЗ окрему. Ми ж готуємо попередній кошторис на основі експертної оцінки (клієнт завжди хоче почути вартість відразу), а при укладенні договору складаємо детальний ТЗ і при необхідності коригуємо кошторис.
Дизайн
На цьому етапі ми готуємо дизайн-макети зовнішнього вигляду майбутнього сайту. Спочатку готується головна сторінка і відправляється клієнту на узгодження, він може внести правки. Це робиться, тому що на головній вже видно загальна стилістика сайту, є шапка і підвал, які будуть використані на всіх сторінках. Також обираються кольори та шрифти.
Після затвердження головної сторінки ми промальовуємо всі внутрішні сторінки, по них також вносяться правки, але вони вже не повинні стосуватися елементів, затверджених на головній сторінці.
Верстка
Коли весь дизайн узгоджений з клієнтом, готується верстка, забезпечується адаптивність. Найчастіше ми готуємо тільки десктопну версію дизайну, а адаптивність забезпечує верстальник, дизайнер просто переглядає готову верстку в мобільних версіях і дає рекомендації як краще згорнути дизайн. Такий підхід економить приблизно 50% часу дизайнера, а на виході виходить сайт з відмінною мобільною версією, коштом використання при дизайні й верстці заздалегідь підготовлених сіток.
Development
Готова верстка натягується на CMS і забезпечується працездатність інтерактивних елементів, натискаються кнопки, відправляються форми, публікуються новини й т.д.
Якщо сайт типовий, то зазвичай розробка проходить швидко і мінімальними затратами, але якщо у Вас проект з використанням API сторонніх сервісів, інтеграцій з чим-небудь або просто передбачає великий обсяг унікального функціонала, то це найскладніший і відповідальний етап.
Наповнення та оптимізація
Коли програмна реалізація готова, по суті, сайт вже працездатний. Тепер в роботу вступає SEO спеціаліст.
Основне завдання текстів розкривати інформацію і спонукати до купівлі, а пошукові роботи у 2019 цілком нормально визначають релевантність контенту, годувати їх ключовими словами через кожне речення необов’язково.
Тестування
Перед остаточною демонстрацією сайту клієнту менеджер відповідальний за проект проводить тестування сайту. У нас є чек-лист основних пунктів перевірки, але кожен сайт може мати унікальний функціонал, який відразу не передбачиш і не опишеш, тому перевірка охоплює:
- візуальний тест дизайну
- перевірку адаптивності шляхом зміни розмірів вікна браузера і з реального мобільного і планшета (іноді вилазять раптові глюки, яких немає на ПК)
- перевірку текстів на помилки
- перевірку відправки форм/заявок, роботи чату
- перевірку роботи унікального функціонала (калькулятори, фільтри й т.д.)
Правки
За підсумками внутрішньої перевірки ми готуємо свій список правок і після його внесення відправляємо сайт клієнту, щоб той підготував свій. Правки від клієнта є завжди, але вони часто стосуються контенту (потрібно вказати ще це і то) і дизайну (керівник сказав зробити сайт зеленим).
Гарне ТЗ і участь Замовника в розробці на всіх етапах дозволяє звести правки до мінімуму
Публікація
Після внесення правок, остаточного затвердження сайту й отримання оплати фінального рахунку, ми публікуємо сайт на домені клієнта. Хостинг можна зареєструвати самостійно або можемо все налаштувати і зареєструвати ми.
Після цього проект береться на техпідтримку і просування!