Аудит компанії
В інтернеті Ви часто могли бачити заголовки на кшталт «Приведемо 1000 клієнтів за тиждень в Вашу компанію» або інші подібні. Так, це можливо, але якщо на початку роботи не провести аудит компанії, нічого з цього не вийде з ймовірністю 99,9%.
Не ознайомившись з самим проектом і не занурившись в нього, ви не приведете туди обіцяної армії покупців. Для цього на початковому етапі проводиться аудит бізнесу, з яким ви збираєтеся працювати.
Завдяки аудиту ми можемо вибудувати правильну стратегію, поставити цілі й завдання, підібрати потрібні інструменти просування, розрахувати рекламний бюджет, а також дізнатися те, до чого самі могли б здогадуватися тижнями.
Вибудовування стратегії
На наступному етапі ми вибираємо стратегію просування. З яким бізнесом ви працюєте? Малий бізнес, якому потрібні продажі прямо зараз? Тоді цілком підійде настройка контекстної реклами й лідогенерації з соцмереж. Або це великий бізнес, якому потрібна репутація? Тут ми робимо упор на контент, вибудовування взаємин зі споживачем, створення ком’юніті навколо бренду.
Для кожного бізнесу можна поставити абсолютно різні завдання і цілі, вибір буде заснований на розмірах бізнесу, бажанні керівника, а також вашому особистому досвіді.
Content
Необхідно перечитати багато літератури, перш ніж написати пости, які будуть чіпляти людей і змушувати їх лайкнути, перейти або купити.
І головне — рубрикатор береться не з голови. Є конкретні таблиці, в які ви, наприклад, вносите цінності бренду й інтереси ЦА, і на перетині цих пунктів і народжуються теми для постів. А не з «креативної голови».
Робота з соцмережами
Спеціаліст повинен вміти вести акаунти, правильно і креативно їх оформляти. А також знати фішки й особливості просування різних соцмереж. Соцмережі — це обличчя компанії, тому вони повинні виглядати відповідно. Ось чому необхідно навчитися для роботи з соцмережами (на відміну від загального уявлення про SMM як про красиві пости):
Налаштування профілів
Необхідно навчитися креативно й інформативно заповнювати профілі, а також відбирати інформацію, яка буде головною. Просто цікавий опис профілю можна залишити в минулому.
Робота в рекламному кабінеті
Знати основні інструменти рекламного кабінету і як вони працюють, налаштовувати, запускати й зупиняти рекламу, налаштовувати бюджети, вивантажувати статистику, аналізувати дані.
Головне відкриття: будь-яка реклама — це завжди експеримент. Навіть крута реклама рано чи пізно перестає працювати, і побудова і перевірка гіпотез — це вічний процес (це і є наша робота).
Особливості кожної соцмережі
У кожної соцмережі є свої особливості й ви можете зіткнутися з різними проблемами при їхньому віданні. Необхідно швидко вміти вирішувати виниклі складнощі. Наприклад, в Instagram можна робити пробіл між рядками. Як нам розв’язувати цю проблему? Для цього існує окремий бот в Telegram, який допоможе вам це зробити. Цим нюансам точно ніхто не навчить.
Програми для ведення соцмереж
Для ведення соцмереж існує безліч програм і ботів, які можуть істотно спростити вам роботу. Приклад: рекламний кабінет Facebook в додаток для телефону. Не потрібно діставати ноутбук, а всього лише в пару кліків налаштувати або змінити потрібну рекламу.
Робота з сайтами
Спеціаліст повинен вміти оцінити дизайн сайту, провести правильний аудит, подивитися працездатність всіх кнопок і посилань, а також вибудувати його правильну структуру. Від цих речей безпосередньо залежить конверсія сайту, а значить, і одержувані заявки. Ось що ви повинні знати для роботи з сайтами:
Аналіз даних
Рекламна кампанія — це постійний тест. Відібрали цільову аудиторію, придумали креативи, запустили. Через якийсь час подивилися, скільки було охоплення, лайків, репостів, переходів. Відсіяли непрацюючі оголошення, поміняли цільову аудиторію, придумали нові креативи, запустили. І так далі, поки рекламна кампанія не стане ідеальною.
Комунікація з клієнтом
Взаємодія з замовником — важливий елемент в побудові правильної роботи. Ви повинні навчитися правильно доносити свої думки, пояснювати корисність тої чи іншого дії, яку ви будете робити в рамках рекламної кампанії.
Програми, які повинен освоїти початківець Діджитал фахівець:
Canva: корисний і приємний графічний редактор. Його плюс полягає в великій базі вже існуючих заготовок і простоті роботи.
Tilda: вкрай корисний конструктор сайтів. Раніше круті сайти могли робити тільки професійні програмісти. Але разом з Tilda тепер це може будь-хто. Крім того, ця платформа конектиться з іншими корисними сервісами.
Photoshop: освоїти хоча б первинні навички. У нашій роботі постійно потрібно буде редагувати графічні матеріали.
Google для роботи: таблиці, документи, форми, презентація. Велика кількість робіт в нашій сфері будується на цих сервісах.
Telegram-боти: безліч ботів зможуть спростити вам роботу при веденні соціальних мереж і автоматизації розсилки контенту.