Що таке парсинг повинен знати кожен хто просуває свій сайт і планує в майбутньому серйозно розвинути бізнес. Це явище настільки поширене, що захиститись від нього на 100% неможливо. Парсинг – це метод швидкої обробки інформації, точніше синтаксичний аналіз даних, розміщених на вебсторінках. Він використовується для оперативного опрацювання великої кількості текстів, цифр, зображень.
Детальніше про парсинг
Якщо просто, то парсинг – це збір інформації з чужих сайтів. Парсити – збирати та аналізувати дані з різних сайтів з допомогою спеціальних програм. Суть цього процесу можна описати так: бот заходить на сторінку ресурсу → розбирає HTML код на окремі частини → виокремлює необхідні дані → зберігає у своїй базі. Роботи Google – це також свого роду парсери, саме тому захистити сайт від шпигунів так складно, адже паралельно можна обмежити доступ для пошуковиків.
Зазвичай парсинг викликає лише негативне відношення, хоча він не є незаконним. Парсинг стосується збору інформації, яка знаходиться у вільному доступі, програма просто дозволяє пришвидшити цей процес. Якщо парсинг грамотно використовувати, в ньому можна знайти багато переваг.
Для чого потрібен парсинг
Збір інформації в Інтернеті – клопітка та важка праця, тому людині практично неможливо систематизувати її вручну. Тоді як парсери за одну добу можуть перебрати величезну кількість ресурсів. Для чого використовують парсинг:
- Аналіз цінової політики. Щоб орієнтуватися в середній ціні на той чи інший продукт, слід переглянути сотні сайтів, що зробити вручну просто нереально.
- Контроль над змінами. Якщо використовувати парсинг регулярно, можна легко відстежувати зміни цін у конкурентів та орієнтуватись в новинках.
- Якщо в магазині тисячі товарів, парсинг допоможе систематизувати сайт, зокрема знайти незаповнені сторінки чи інші помилки.
- Заповнення карток в інтернет-магазині. Вручну робити опис тисяч товарів складно плюс це займає надто багато часу. Парсинг допоможе зробити це в рази швидше.
- Створення бази клієнтів. Особливо це актуально для власників спам-розсилок. Парсера відправляють “в подорож” по соцмережах, де він збирає телефони та e-mail адреси.
Парсинг також корисний для роботи з ключовими словами. Зробивши необхідні налаштування, можна оперативно підібрати потрібні запити.
Що цікавить парсерів
Закон Інтернету – контент крадуть у всіх. Власники вебресурсів обожнюють наповнювати сайт чужим контентом, хоча не унікальна інформація лише шкодить – позиції просідають в пошуку, а іноді потрапляють в бан. Тому, щоб захиститись, потрібно знати, що і як парсят.
Для копіпасту використовують не тільки ботів. Успішно крадуть і “руками”. Це переважно стосується текстів та зображень. Тексти залишаються основою успішного просування. Але Google переважно завжди надає перевагу першоджерелу, навіть якщо стаття повністю скопійована.
Як захиститись від парсингу
Контент потрібно захищати з самого початку і не чекати поки сайт стане відомим. Особливо це стосується молодих ресурсів, оскільки якщо в них беруть контент трастові площадки, Google може сприйняти за першоджерело саме їх. Способи захисту:
- Заборона на копіювання тексту. Це робиться з допомогою мікрокоду, але рятує лише якщо текст копіюється вручну. А хороший спеціаліст може легко обійти цю заборону. Від автоматичного парсингу це не рятує.
- Використання reCAPTCHA. Даний спосіб також не дуже ефективний, оскільки обійти капчу можна багатьма способами.
- Платні сервіси. За певну винагороду сервіс моніторить контент. При виявленні копії, на пошту приходить лист. Є можливість навіть написати скаргу в Google, щоб він видалив скопійований текст. Цей спосіб досить популярний в країнах Європи та США.
- Блокування ботів по IP-адресі. Ефективно, якщо інформацію крадуть у великих об’ємах та на регулярній основі. Але такий спосіб має суттєвий мінус – сайт може стати заблокований для роботів пошукових систем.
- Додавання посилання. До тексту додається скрипт з посиланням на першоджерело. Бажано вставляти скрипт всередину тексту – тоді є більша ймовірність що посилання не побачать і не видалять.
Боротись з копіпастерами складно, але можливо. Можна написати скаргу в службу підтримки пошукових систем. На міжнародному рівні діє правовий захист контенту – Digital Millennium Copyright Act.
Що робити якщо тексти не видалили, а сайт просів у пошуку? Найбільш ефективний спосіб – спробувати повернути втрачені позиції. Можна спробувати зробити це самостійно, а найкращий варіант – звернутись по допомогу до професіоналів.