The dark side of social networks Z. What prevents Gen Z from living in peace in the world of instagram?

Leading Digital Agency Since 2001.

The dark side of social networks Z. What prevents Gen Z from living in peace in the world of instagram?

Тиск особистого бренду.

Покоління Z має складні відносини з соціальними мережами. Вони не просто борються із залежністю від смартфонів. Вони відчувають суспільний тиск, який вимагає будувати особисті бренди й бути визнаним, тобто мати такі атрибути: багато передплатників, лайків, розписів брендів і зірок на своїх стінах.

Бріттані Хеннессі, експерт з персонального брендінгу й автор книги “Influencer: створення свого особистого бренду в епоху соціальних мереж”, говорить, що створення особистого бренду в підлітковому віці може бути важливим при пошуку стажувань та робочих місць.

Швидкі зміни в собі

У чорному-чорному місті, в чорний-чорний день 15-річна дівчина переглянула свої фотографії в Instagram і видалила кожну з них. Фотографії, які вона опублікувала всього кілька тижнів тому, більше не відображали її. Це дійсно так: підлітки змінюються / дорослішають з космічною швидкістю. Все ускладнюється тим, що змінюється весь світ. У нас є залежність від свіжої інформації.

“Це не я”, – сказала дівчина виданню Business Insider. – Тепер я інша людина. “
Тепер вона вибирає зникаючий контент Snapchat і Instagram.

Тривожність і депресії.

Дослідження 2019 University College London про шкідливий вплив соціальних мереж на підлітків показало, що підвищена активність в соціальних мережах має зв’язок з манією, поганим сном, низькою самооцінкою; у свою чергу, це пов’язано з високими показниками депресивних симптомів.

В опитуванні американських підлітків видання Business Insider (2018 рік) з’ясувало, що: – 1/3 респондентів знайшли ознаки залежності від соцмереж серед своїх однолітків. -> 50% підлітків соціальні мережі відволікають від домашніх справ і людей в їхньому житті.
То ж опитування показало, що соціальні мережі шкодять найуразливішим підліткам: тим, у кого низьке соціально-емоційне благополуччя.

FOMO

FOMO – синдром упущеної вигоди — нав’язлива боязнь пропустити цікаву подію або хорошу можливість, спровокований в тому числі й переглядом соціальних мереж.

Багатоликий Біллі

Деякі підлітки відчувають стрес від того, що деякий контент можуть побачити родичі або інші групи осіб, на чиї очі цей контент не призначений. Тому вони заводять багато акаунтів, але все одно знаходяться в страху, тому що алгоритми соцмереж вміють знаходити твої соціальні зв’язки. Нормальна наявність трьох різних Instagram-акаунтів: робочий Instagram, “звичайний” Instagram і “фінста” або підроблений Instagram.