SMM trends 2020: what you should pay attention to

Leading Digital Agency Since 2001.

SMM trends 2020: what you should pay attention to

Сфера маркетингу розвивається швидкими темпами. Діджиталізація набирає все більших обертів, а смартфони та інші гаджети стали невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Попередній рік відзначився зростанням ЯК окремих трендів у SMM, так і самими соціальними мережами. Ми провели аналіз і визначили що в новому 2020 році буде “мейнстрімовим” та широкоохоплюючим.

Віртуальна та доповнена реальність: новітній світ

Якщо ви користувач Instagram чи TikTok, то не раз помічали як часто люди використовують “маски” в сторіз. На початку 2020 року популярними стали маски-таблички, які роблять передбачення. Дана технологія ставатиме ще більш доступною та розвинутою і розширюватиме свій функціонал з метою приваблення більшої кількості користувачів.

Чат-боти: консультант 1.0

Чималого підйому чат-боти зазнали вже в минулому році і широко застосовувались у Messenger, Telegram, WhatsApp. На сьогоднішній день головна мета перед маркетерами – це оптимізація роботи ботів, розвиток штучного інтелекту, повноцінна автоматизація, орієнтація на потреби клієнтів та охоплення великого спектру питань.

Вони мають велику перспективу для розвитку, так як згодом зможуть здійснювати покупки та продажі фактично миттєво.

Соцмережі як маркетплейси: виклик для США та Китаю

У Instagram та Facebook уже існує безліч профілів, які здійснюють продаж різноманітних товарів: одягу, гаджетів, меблі і т.д. Ця тенденція і надалі зростатиме, що є невигідним для повноцінних маркетплейсів (як Amazon та AliExpress). Продавець детально знає про товар та може про нього багато розповісти покупцю.

Більше того, пропозиції щодо тих чи інших товарів також з’являтимуться в стрічці соцмереж залежно від пошукових запитів клієнта. Інший фактор – це те, що покупці можуть замовляти товар і покладатись на надійну комунікацію із відправником.

Голосова взаємодія: сказав – знайшов

Такі додатки, як Алиса, Siri, Bixby не вважаються досконалими, так як багато голосових команд вони не виконують, по суті лише фундаментальні. У 2020 році наголос робитимуть не тільки на базові голосові додатки для смартфонів, а й для соцмереж: наприклад, для написання постів, пошукових запитів.

Голосові повідомлення стали досить популярними, оскільки вимагають менше часу, ніж написання тексту, а також сприяє кращому взаєморозумінню між співбесідниками.

Візуалізація: авангард стрічки

Хоча і кажуть: “Не суди книгу за її обкладинкою”, проте в соцмережах дане прислів’я віддзеркалюєься по-іншому. В першу чергу юзери звертатимуть увагу саме на фото, обкладинки постів, аватари, інфографіки. Зараз деякі користувачі передають текстову інформацію за допомогою зображень, роблячи скріншоти та закріплюючи їх в пості з невеликим коментарем.

В тренді – гармонія кольорів, тому доцільним є дослідження психології кольорів у маркетингу. Більшості подобається своєрідний перфекціонізм, тому робіть усе так, щоб ваш візуальний контент не був хаотичний.

Текст: все ще актуальний?

Текст був, є і залишатиметься актуальним. Інша справа – його передача. Користувачі не марять читати довжелезні статті зі складною термінологію без певної категоризації, поділу на абзаци та належної пунктуації. Тому секрет привабливого тексту на 2020 – лаконічність, зрозумілість, розуміння цільової аудиторії, використання різних шрифтів, поділ на частини, висвітлення найважливіших моментів.

Доволі популярними стали інфографіки, багато яких можна знайти в Pinterest. Вони схематично та зрозуміло подають великий обсяг інформації, тим паче тут використовується візуалізація, описана в минулому пункті. Одним із додатків, з яким можна створити ефективну та якісну інфографіку, є Canvas.

Верифікація: більше без двох “я”

Такі платформи, як Instagram або навіть YouTube роблять процедуру підтвердження особистості більш строгою. Політику конфіденційності значно вдосконалив і Facebook. Все це з метою уникнення заповнення серверів неактивними акаунтами, які створюються так би мовити “для штучної масовізації аудиторії” чи розповсюдження фейків або спаму.

Більше того, значно більшу увагу буде приділено персоналізації акаунту з метою спрощення аналізу побажань користувача та його “потенційних цілей користування соцмережею”.

Топ соцмережі: наразі без змін

Facebook, Instagram, YouTube залишаються найпопулярнішими соцмережами серед усіх. В Китаї пріоритетною є локальна соцмережа WeChat. Проте основними соцмережами, які мають чималі можливості стати світовими лідерами комунікації, є Telegram та TikTok. Вони характеризуються великими темпами зростання аудиторії, широким функціоналом, інноваціями і, не менш важливо, доступністю для молоді.

Відеоконтент: форсоване поширення

Згідно з дослідженням, яке провело Cisco, відеоконтент складатиме близько 82% всього контенту в соціальних мережах до 2022 року. І цьому факту можна подати низку яскравих прикладів: чи то розважальні відео на TikTok чи IGTV, чи то цілі канали на YouTube з відео на різну тематику, чи різні стрімінгові платформи.

Більшою популярністю користуватимуться відеоблоги чи то інфлюенсерів, чи то простих користувачів, чи навіть цілих установ, ніж просто текстовий блог.

Інфлюенсери та маркетинг: кількість має значення

Не є секретом той факт, що популярні блогери мають не лише велику аудиторію та високий заробіток в соцмережах, але й власні бренди косметики, одягу, закладів харчування. Саме тому до реклам залучатимуть інфлюенсерів, за якими спостерігають тисячі, або й мільйони осіб.

Локалізація: думай глобально – дій локально

Маркетери ставитимуть наголос перш за все на привабленні місцевої аудиторії. І це здебільшого стосуватиметься тіснішої інтеракції з клієнтами, а саме проведення окремих заходів (форуми, зустрічі, тренінги, круглі столи), повідомлення про створення офісів та надання відповідних контактів. Обслуговування клієнтів – понад усе. Інше питання – реалізація їх потреб, що буде більш можливим саме на мікро-рівнях.