Three effective methods to build trust in a leader.

Leading Digital Agency Since 2001.

Three effective methods to build trust in a leader.

Зазвичай, керівники компаній завойовують довіру працівників спираючись на інтуїцію та загальновизнані правила, які нібито дієві.

Більшості на думку спадає лише неофіційні заходи, похвала співробітникам та прозора інформація про компанію. Але чи справді ці прийоми такі ефективні як усі вважають?

Відповідь на це питання знайшла засновниця Know Your Company Клер Лью. Вона провела дослідження в якому взяли участь 597 менеджерів та співробітників і довела, що вказані вище способи не дієві.

Виїзні заходи та тімбілдинг.

Зазвичай керівники компаній витрачають шалені гроші на те, щоб організувати виїзні заходи, цікаві та головне неформальні обіди, щомісячні збори. Одним словом створювати усі умови для тімбілдингу, який повинен підвищити ефективність роботи команди. Можливо, це і допоможе вам сформувати єдину команду, яка працює спільно на результат, але чи завоюєте ви довіру співробітників?

Згідно з дослідженнями, проведених Клер Лью лише 1% керівників та співробітників визнали це ефективним способом завоювати довіру.

Клер Лью

Вдячність та визнання.

Публічна похвала команди та співробітників за гарно виконану роботу допоможе лідеру завоювати довіру. А от і ні. Звісно, компліменти – це важлива частина робочого процесу, але лише ними довіру не здобудеш. До того ж тільки 4% опитаних в експерименті визнали вдячність лідера ефективним способом зміцнити довіру.

Прозорість інформації про компанію.

Якщо ви хочете, щоб ваша команда приймала такі ж рішення, що й ви – вони повинна мати доступ до тієї ж інформації. Безперечно прозорість для компанії важлива, але навряд чи допоможе завоювати довіру. Відкритість інформації корисна для узгодження в команді, але аж ніяк не згодиться, якщо мета – формування довіри. Крім того дослідження показали, що лише 10% опитуваних вважають прозорість інформації ефективним.

Те, що дані методи не такі вже й ефективні не означає, що потрібно від них відмовитись, адже вони допоможуть досягнути інших цілей. Але як можна завоювати довіру співробітників?

Дослідження Клер дають відповідь і на це питання.

  • Покажіть свою вразливість.

Саме такої думки дотримуються 28% опитаних. Визнання своїх помилок та слабкостей – найефективніший спосіб завоювати довіру. Таким чином ви показуєте співчуття, а чим більше чутлива людина, тим більше їй довіряють. Та й думка про вас складається краща, адже тоді вас вважатимуть морально хорошою людиною.

  • Пояснюйте свої дії.

26% учасників опитуваних вважають, що завоювати довіру можна пояснюючи цілі своїх дій. Будьте відкритими та не приховуйте свої наміри, адже це пояснює хід ваших думок та причини рішень, незалежно від того прийняті вони чи ні. Не ризикуйте зруйнувати робочі відносини, відмовляючись пояснювати причину свого незадоволення та рішення змінити щось.

  • Виконуйте свої обов’язки.

Це важливо не лише для ролі лідера, а й відповідальної людини загалом. Адже хто буде довіряти людині, яка не дотримує свого слова? Підтверджують цю думку і дослідження, згідно з яким 18% опитуваних вважають виконання обов’язків ефективним способом завоювати довіру. Мало того, 48% учасників опитування вважають, що в їхній компанії лише говорять, але нічого не роблять. 28% вважають, що це стосується їхніх керівників, а 61% менеджерів думають так про своїх підлеглих.

Довіра – це не про особисту симпатію, і не про те, щоб люди були задоволеними вами або вашою компанією. Довіра – це ваша поведінка та наміри. Довіра – це про те чи готові ви пояснювати свої дії та виконувати обіцянки. Навчіться визнавати свої помилки. Не говоріть пустих слів і доводьте свої наміри не гарними фразами, а діями. Тоді люди будуть довіряти вам не лише як лідеру, а як людині