Бренд є доволі складним поняттям для розуміння, який включає в себе не лише назву, а й сукупність ознак та цінностей певної компанії. З процесами діджиталізації та глобалізації формування бренду (або бренд-білдинг) стає дедалі…цікавішим процесом, так як беруться до уваги не лише рецепти успіху мульти-мільйонних компаній, а й локальних конкурентів.
Які складові успішного бренду можна виділити у 2020 році?
Цільове визначення
Заснування бренду має своє призначення. Зокрема представники шведської компанії ІКЕА зазначають, що їхня головна ціль – це забезпечення належного комфорту в домівках як основних місцях затишку. Ціль – це ваш орієнтир, ваш дорожній знак. Паралельно з цим визначайте вашу цільову аудиторію: чи це будуть молоді люди, для яких важливим є рух та відкриття, чи можливо люди більш похилого віку, які надають перевагу спокою та меншій динаміці.
Стратегія=упорядкованість
Діям передує чітко визначена стратегія, яку можна розділити на піврічні, місячні, тижневі, денні плани. Завжди, завжди і ще раз завжди зазначайте ваші завдання (короткострокові чи довгострокові) чи на аркуші паперу, чи в додатках на смартфоні, але так чи інакше не забувайте про це. Так ви вибудовуєте своєрідний маршрут до вашої мети, а без цього ви приречені на хаотичне блукання.
Враження – перш за все
Консерватизм вийшов з моди. Суха інформація про продукт, яка включає його назву та складові, не забезпечить ефективності просування. Натомість люди вимагають «хліба й видовищ», при цьому хліб – це ваш бренд, а видовища – це його представлення: анімовані реклами, слогани, що запам’ятовуються, цікаві банери. Так, Coca Cola в грудні робить незабутні новорічні реклами, а McDonald’s завжди відображає дружню атмосферу в своїх закладах.
Співробітники: кадри вирішують все
Не існує загально визнаних критеріїв ідеального працівника. Проте варто виділити те, що для колективу важливими є згуртованість, цілісність та визначеність. Залучайте всіх до роботи, не залишайте нікого осторонь, застосовуйте різні тактики для згуртування ваших співробітників, висвітлюйте робочий процес в постах і загалом – не будьте байдужими! Ваші співробітники це частинки одного механізму і, відкинувши одну частину, він не працюватиме так, як раніше.
Лояльність: заохочуйте клієнтів
Без комунікації з клієнтами бренд буде вважатись недієвим. Для бренду пріоритетним є збереження прихильності ваших «фанатів», які є користувачами ваших товарів/послуг. Окрім надання ваших продуктів, проводьте своєрідні програми лояльності: надсилайте подяки вашим клієнтам, надайте найактивнішим знижки на товари/послуги. Так ви утримаєте їх увагу на довгий період.
Здорова конкуренція
Хай би яким унікальним не був ваш продукт, пам’ятайте: ви не одні на маркетинговому просторі, і якщо у вас є ефективні ідеї, їх будуть хотіти «запозичити» ваші конкуренти. Паралельно з цим вивчайте їхні стратегії, як вони презентують себе, що вони пропонують своїм клієнтам, чи діють вони локально чи орієнтовані на іноземного покупця.
Будьте унікальними
Копіювання досягнень інших – це безглуздо та, скажемо так, нецікаво. В тому й має бути особливість вашого бренду – унікальна пропозиція. Так, її формування є процесом доволі складним, проте варто лише увімкнути вашу креативність і зрозуміти: що саме хоче народ і чого ще не придумали? Тому як тільки вам на голову спадає якась думка – записуйте її. Також не забувайте, що в здоровому тілі – здоровий глузд, і в процес «розмислювання» не забувайте дбати про ваше самопочуття, фізичний стан та режим.
Постійне просування бренду
Зараз людство рухається вперед настільки динамічно, що один день без простого посту може бути для вас значним мінусом. Дайте знати усім про ваш бренд, його крутість та унікальність, що таких немає ніде і що звернувшись до нього людина можете кардинально змінити ваше життя. Динаміка повинна бути цілодобовою!
Гнучкість: балансуйте між полюсами
З розширенням вашого бренду розширюється і спектр його продуктів. Ви враховуєте інтереси не однієї цільової аудиторії, ви відкриваєте для себе нові технології, ви вивчаєте вподобання ваших клієнтів, загалом – ви вивчаєте тенденції на ринку. Саме тому зверніть увагу на вашу варіативність. Приклад – Coca Cola. З поширенням моди здорового способу життя компанія випустила новий продукт: Coca Cola Zero з низьким калорійним вмістом та без цукру.