Комплексний інтернет-маркетинг під час кризи (і не тільки) підходить всім.
Комплексний інтернет-маркетинг вже давно є однією з найефективніших форм комунікації, яку може використовувати маркетолог. Останній звіт Hubspot показує, що цей канал займає третє місце за рентабельністю інвестицій. Не дивно, що під час кризи багато хто звернувся до комплексного інтернет-маркетингу.
Ті, хто інвестував у це раніше, почали більше зосереджуватися на цьому та посилювати свою діяльність у даній сфері. З іншого боку ті, хто раніше не розсилав бюлетені, почали інвестувати в них, більше не потребуючи заохочення.
Як мудрий маркетолог в наші часи повинен оптимізувати свою маркетингову діяльність електронною поштою?
Почніть з основ
Те, що у вас є чиясь адреса електронної пошти не означає, що ви можете надсилати людині маркетингові повідомлення. І навіть якщо ви можете (оскільки у вас є всі схвалення), ви не обов’язково повинні це робити. Вам не обов’язково з самого початку вмовляти адресата купити щось у вас. Це, як побачення. На початку ви ведете розмову, запрошуєте на вечерю (або дозволяєте себе запросити), але не робите серйозних заяв.
Коли ви збираєте дані та збираєтеся надіслати першу розсилку новому підписнику:
По-перше, згадайте, звідки ви взяли адресу електронної пошти – одержувач, можливо, вже щось у вас купив.
Пізніше напишіть, чому ви до нього звертаєтеся.
Не пропонуйте свій продукт або послугу відразу. Це практично ніколи не працює.
Почніть із побудови стосунків між людьми.
З іншого боку, якщо ви довго не спілкувалися з одержувачем, спробуйте відновити діалог. Будьте креативним. Подивіться, як це робить, наприклад, Павло Ткачик у своєму відомому бюлетені.
Інформація замість жорсткого продажу
Зовсім інакше може виглядати спілкування з людьми, яким розсилка вже була адресована. Особливо в цій ситуації варто надати стандартній розсилці більш людяний, особистий характер. Наприклад, ви можете висловити надію, що з одержувачем все добре. Повідомте мені, в якому режимі зараз працює ваша компанія. Або заздалегідь просимо вибачення за незручності у спілкуванні. Це повідомлення може виглядати так:
«Ми давно не бачилися — я сподіваюся, у вас все гаразд, особливо в ці часи. Зараз ми працюємо у звичному режимі, тому пам’ятайте, що ви можете розраховувати на нас у разі потреби».
Однак уникайте нав’язливих тем повідомлень
Пам’ятайте, що маркетинг електронною поштою – це стосунки між людьми, які поділяють схожі проблеми.
Переконайтеся, що у вас добре налаштована автентифікація повідомлень із такими функціями безпеки, як запис SPF і DKIM. Запис SPF (Sender Policy Framework) є основним засобом безпеки у світі комплексного інтернет-маркетингу. Поштовий сервер одержувача перевіряє чи авторизована IP-адреса поштового сервера відправника надсилати повідомлення з даного домену. Інформація про це міститься в спеціальному записі DNS для цього домену.
Однієї автентифікації недостатньо
У хороших системах електронного маркетингу є функція, яка дозволяє легко сегментувати базу даних відповідно до того, як часто одержувачі відкривають ваші електронні листи. Ми називаємо це «сегментацією лояльності».
Це означає, що ви можете, наприклад, створити сегмент людей, які мають рівень лояльності 75%, тобто відкрили принаймні 75% повідомлень, які ви їм надіслали. Інша справа люди, які взагалі не відповідають на ваші розсилки. Їх індекс лояльності дорівнює 0. Зрештою, такі одержувачі повинні зникнути з вашої бази. Проте перед видаленням подумайте, чи можна їх повторно активувати.
З цією метою ви можете підготувати повідомлення (або серію повідомлень, так званий крапельний маркетинг ) з інтригуючими темами, щоб спонукати до відкриття. У такому типі кампанії часто вдається мобілізувати значну частину сегменту неактивних одержувачів.
Будьте обережні, щоб не втратити репутацію відправника
Чим гірша ваша репутація, тим більша ймовірність того, що ви потрапите в спам. Тому подбайте про такі речі, як:
Шаблон повідомлення. Не перевантажуйте свої електронні листи графікою, не використовуйте занадто багато червоного шрифту.
Тема повідомлення. Уникайте занадто багато слів «підвищення», «останній шанс».
Людина не живе тільки електронною поштою
Незважаючи на те, що маркетинг електронною поштою є дуже ефективною формою комунікації, її варто підтримувати відповідними трансакційними комунікаціями.
Пам’ятайте, що за статистикою одержувачі відкривають лише 20% електронних листів. Варто надіслати листи активації тим, хто їх ще не відкрив. У свою чергу добре відправляти СМС тим, хто відкрив, а потім перейшов за посиланням, але не конвертував. І коли вам вдасться змусити одержувача повернутися на ваш вебсайт, дозвольте йому показати відповідне push-повідомлення з додатковою пропозицією.
Крім того, подумайте про мудрий ремаркетинг, проведений у соціальних мережах, і у вас є рецепт боротьби з кризою.