За останні кілька десятків років процеси продажу зазнали величезних змін. Те, що було ефективним у продажах 5 або 10 років тому, сьогодні може бути контрпродуктивним – відштовхнути клієнта від бренду, а отже – від покупки. Є дві основні причини, чому успішний продаж так сильно змінився. Перш за все – переважна більшість продажів перемістилася в Інтернет. Тим, хто не розміщує рекламу в Інтернеті, важко (якщо це взагалі можливо) досягти успіху в бізнесі. По друге, сьогоднішні клієнти не люблять, коли їм продають. Однак це не змінює того факту, що – як це не парадоксально – вони люблять купувати. У цій статті ми відповідаємо на питання, як задовольнити їхні вимоги, тобто як залучити клієнтів через Інтернет. Ми перерахуємо 5 перевірених та ефективних методів.
Перш ніж озвучити способи, варто зазначити, що в наш час клієнти шукають компанії, а не навпаки. Коли ми пишемо про компанії, ми, очевидно, маємо на увазі продукти та послуги, які вони пропонують. Тому продаж у 21 столітті – це спроба клієнтів легко та швидко знайти те, що ми їм пропонуємо.
Спосіб 1. Вебсайт, як вітрина компанії
Вебсайт – це вітрина кожної компанії. Це не лише місце для реклами продуктів та послуг, а й представлення бренду – він описує його цінності, розповідає про досвід компанії та переконує людей довіряти йому. Вебсайт має бути зручним для клієнтів. Це означає, що при його створенні та оптимізації слід подбати про:
- він повинен бути прозорим та інтуїтивно зрозумілим, а отже – простим у використанні;
- бути чуйним, тобто підлаштовуватися під кожен пристрій (ноутбук, смартфон);
- він повинен мати простий і точний опис продукції;
- він міститиме ключові слова та фрази, тобто відповідати на проблеми замовника;
- закликати користувачів вживати заходів – ставити питання, підписуватися на інформаційний бюлетень і, перш за все, купувати.
Спосіб 2. Блог компанії, як доказ того, що ви є експертом
Блог компанії – це чудове місце, щоб постійно доводити, що ви – експерт у певній галузі, якому просто подобається ділитися знаннями. Це відповідь на твердження, що для того, щоб отримати щось від клієнта, ви повинні дати йому щось заздалегідь. Ведення блогу дозволяє створити хороший імідж бренду за умови:
- блог ведеться регулярно;
- на ньому з’являється оригінальний, унікальний вміст;
- записи спеціалізовані, експертні;
- публікації привертають увагу (заголовки, графіки, відео);
- власник дозволяє коментувати записи та гарантує їх регулярне модерування.
Спосіб 3. Просування в Facebook – Facebook Ads
Вебсайт та блог на ньому – це не все, що ми можемо зробити, щоб клієнт потрапив на вебсайт. Також добре діяти ззовні – наприклад, запустити фан-сторінку у Facebook та розмістити на ній рекламу. Завдяки рекламі у Facebook та тому, що її можна вільно налаштовувати, легко дістатися до цільової групи за допомогою реклами. Для цього розглянемо:
- хто може бути зацікавлений в нашому продукті чи послузі;
- вікова категорія наших потенційних клієнтів;
- де живуть люди, які в основному користуються нашою пропозицією;
- які їх інтереси.
Потенціал Facebook величезний – у 2022 році на цьому вебсайті було зареєстровано 2,2 мільярда людей всього світі! Тож скористаймось цим, не забуваючи про інші соціальні мережі, які також дозволяють розміщувати рекламу в Інтернеті, наприклад YouTube або Instagram.
Спосіб 4. Реклама в Google – Google Ads
Ще один зовнішній спосіб залучення клієнтів у мережі – це реклама в Google. Йдеться про Google Ads – рекламну систему, створену понад 20 років тому, у 2000 році, яка робить вебсайт певної компанії видимим для користувачів, які шукають продукти чи послуги, пропоновані на ньому. Цих користувачів називають “цінними клієнтами”, тобто тими, хто, безумовно, зацікавлений у вашій пропозиції й, ймовірно, зробить покупку. Наскільки ефективна Google Ads? Ми згадували вище, що клієнти самостійно шукатимуть вашу пропозицію. Тому вам не доведеться телефонувати або надсилати електронні листи. Така ненав’язлива реклама, безумовно, збільшує шанси на продаж. Реклама Google Ads вимагає залучення людей, які ведуть бізнес. Ви повинні знати, що:
- Google Ads забезпечує потенційних клієнтів, а не “готових клієнтів”;
- його ефективність залежить від того, як представники бренду будуть спілкуватися з потенційними клієнтами – відповідь на телефонні дзвінки та відповідь на електронну пошту якнайшвидше є обов’язковою діяльністю, якщо ми хочемо, щоб оголошення Google Ads надавало не лише додаткові перегляди на нашому вебсайті, а й продаж.
Спосіб 5. Отримання відгуків у Google (і не тільки!)
Отримання відгуків від клієнтів, які вже скористалися пропозицією даної компанії, часто, хоча й абсолютно неправильно, маргіналізується. Тим часом велика кількість позитивних оцінок та коментарів (у тому числі в Google Мій бізнес) – найкращий аргумент для нових клієнтів щодо прийняття рішення про товари чи послуги вашої компанії. Тож переконайтесь, що:
- регулярно просите клієнтів про зворотний зв’язок, особливо тих, хто хвалить ваші товари чи послуги та часто ними користується;
- реагуєте на всі думки та коментарі (включаючи негативні);
- звертайтесь до критичних коментарів зі спокоєм, розумінням та потребою пояснити причини невдоволення клієнтів.
Як залучити клієнтів через Інтернет?
Відповідь на це питання проста – вони самі Вас знайдуть. Як це зробити? Достатньо:
- мати добре оптимізований та зручний вебсайт;
- регулярно доводити, що ви експерт, ведіть блог компанії;
- рекламувати себе на сайтах соціальних мереж, таких як Facebook;
- рекламуватись в Google Ads;
- рекламувати локально в Google Мій бізнес;
- подбайте про те, щоб отримати відгуки від тих, хто користується нашими продуктами чи послугами.
Поєднання цих елементів спростить продаж, як ніколи. Варто також звернути увагу на той факт, що всі методи, зазначені у статті, вказують на те, як залучати клієнтів в Інтернеті.