Без стратегії нікуди. І те, наскільки вона грамотно організована, визначає цінні пропозиції бізнесу, а також ключове його повідомлення. А найважливіший інгредієнт стратегії – це належне дослідження ринку, крім усього іншого.
Отже, універсальними етапами створення маркетингової стратегії є:
Перший – цілі. Крім довгострокових амбіцій, маркетологам варто звернути увагу на складання короткострокових цілей в стилі “smart” – достатньо зрозумілих та досяжних.
Другий – цільова аудиторія. “Як продукт або послуга здатна вирішити проблему потенційного клієнта?” – це ключове питання, відповідь на яке не можна дати без розуміння того, хто ваш споживач.
Третій – подорож покупця. Це аналог воронки продажів, про що ми розповідали вам раніше. Для тих, хто пропустив – подорож відповідає за залучення й утримання уваги клієнта на кожному з етапів маркетингової стратегії.
Четвертий – аналіз конкурентів. Без цього ніяк. Зовсім ніяк. Цей етап повинен допомогти вам, як маркетологу, зрозуміти одну просту річ: як конкуренти здобувають довіру своїх клієнтів? Це необхідно для того, щоб розібратися з сильними та слабкими їх сторонами. Без розуміння конкурентів ви не зможете виділятися з натовпу. Так, як треба, в усякому разі.
П’ятий – методи і канали. Після того, як ви розібралися з тим, хто ваш клієнт і що його приваблює, ви можете приступати безпосередньо до маркетингу. Вибирайте інструменти, які допоможуть донести інформацію про бренд цільової аудиторії.
В принципі, на цьому і все. З цілком об’єктивних причин ми не можемо написати про це докладніше, оскільки нас читає понад 60000 осіб. Те, що підходить одному, здатне тільки заважати іншому. Тому сьогодні без прикладів.
Однак, якщо складати маркетингову стратегію вам раніше не доводилося, то озбройтесь наведеними вище пунктами. Це основа і база, від якої відштовхуються професіонали. Успіхів!