Найчастіше різні знижки та акції проводять в осінньо-зимовий період. Хоча це все умовно і залежить від сфери діяльності компанії, економічної ситуації в країні. Але, необхідно розуміти, що всі ці зниження цін — всього лише спосіб привернути побільше покупців, а ще в цей період можна використовувати прийоми партизанського маркетингу, і таким чином охопити досить широку аудиторію.
Як приклад розглянемо три різні випадки:
• Бутик модного чоловічого та жіночого одягу.
Відоме маркетингове агентство WebFace розробило цікаву стратегію щодо стимулювання збуту після невеликого дослідження, яке показало, що в моді розбирається невелика кількість відвідувачів магазину. Більш того, лише одиниці можуть грамотно підібрати собі образ. На основі цих даних, маркетологи замість консультанта запропонували найняти стиліста, який допомагав покупцям безкоштовно скласти два образи. Клієнт, який погодився взяти участь в цьому, в результаті бачив в дзеркалі яскраву і стильну картинку себе коханого і вже не міг відмовитися від покупки. Підсумок — середній чек бутика збільшився на 35%.
• Ресторан.
Перед маркетологами стояла задача — збільшити час відпочинку гостей в закладі й, звичайно ж, середній чек. Як показали спостереження, в ресторан близько 20% відвідувачів приходили з дітьми. Маленькі непосиди створювали справжній хаос, тому батьки швидко їли й покидали заклад. Було прийнято рішення створити дитячу міні-кімнату, де дітлахами займалася няня і психолог в одній особі. Дітей займали різними іграми, розвиваючими заняттями, що в підсумку дозволило батькам проводити більше часу в ресторані й, природно, збільшило середній чек, а також частоту відвідувань даного закладу.
• Компанія по ремонту квартир.
Компанія маловідома, сайту свого немає. Завдання — з мінімальними витратами на рекламу збільшити кількість замовлень. Рішення — продаж через партнерів. Вибрали великі будівельні магазини, а робота здійснювалася через співробітників Будмаркет, через те, що з начальством розмовляти важко, довго, та й марно. Консультанти активно цікавилися у відвідувачів, чи збираються вони робити ремонт, якщо так, то давали їм купон зі знижкою в компанії замовника. Якщо клієнт звертався, то повідомляв код консультанта і йому виплачувалися комісійні.