7 ПРИЧИН СЕРЙОЗНОГО ПАДІННЯ ОХОПЛЕННЯ В INSTAGRAM

Leading Digital Agency Since 2001.

7 ПРИЧИН СЕРЙОЗНОГО ПАДІННЯ ОХОПЛЕННЯ В INSTAGRAM

Рано чи пізно вони починають падати. Мова про охоплення — тобто загальну кількість людей, які подивилися ваш пост.

Конкуренція, оновлення алгоритмів, загальне зниження активності в соцмережах (наприклад, у вихідні) – коли ви переглядаєте статистику групи або аккаунта, то відразу помічаєте скачки через це.

Але в цілому коливання можливі й в них немає нічого страшного. Навіть більше — пости можуть відрізнятися один від одного за кількістю коментарів і лайків приблизно на 30%. І це говорить лише про те, що ваш обліковий запис або група “жива”, без накручених результатів.

Але бувають ситуації, коли охоплення впали раптом всерйоз і надовго. І у такого провалу можуть бути різні причини.

Нецільові підписники

Випадкові люди – “Друзі”, яким ви не цікаві, підписники “для кількості”, комерційні акаунти, які ніколи взагалі не переглядають, кинуті сторінки. Алгоритми ж сприймають це так: люди підписалися, тобто проявили інтерес. А тепер інтерес не виявляють (НЕ лайкають, не репостять, не зберігають, не коментують) – значить, справа в вашому контенті. Робите “ні про що” – ось і не будемо вас і іншим показувати.

Чим більше таких підписників, тим відчутніше падіння охоплень. Слідкуйте за тими, хто на вас підписується і періодично чистіть список від найбільш підозрілих.

Одні й ті ж хештеги

Простирадла з хештегів вже не працюють для просування. Алгоритм соцмережі може прийняти велику кількість тегів за спам і прибрати вас зі стрічки.

Накрутки

Куплені коментарі та лайки боляче б’ють охопленю. Боти не виявляють ніякої активності, і це позначиться на статистиці. Можуть і повністю заблокувати.

Даремні конкурси та Ґіви

Нашестя підписників після них схоже на мародерство у звичайному магазині. Багато метушні, багато активності й движу, але в підсумку ви терпите тільки збитки. У гівах немає вашої цільової аудиторії, а тільки халявщики, які беруть участь у всіх розіграшах без розбору. Вони виконали умову акції, підписалися, лайкнули й забули про вас.

Нецікавий контент

Об’єктивна причина — вашим підписникам це не потрібно. Нудні тексти, одноманітні теми, непоказне оформлення — все це не викликає відповідної реакції. Перегляньте контент-план і ще раз проаналізуйте цільову аудиторію.

Скарги на ваш аккаунт

Порушили авторське право, виклали чужий текст або фото, посилання на бренд без дозволу. Образливий контент, тексти спірного змісту, агресивні висловлювання. Все це причини ткнути кнопку “поскаржитися на аккаунт”, і охоплення летять вниз.

Тіньовий бан

Його неможливо виявити без моніторингу охоплення. Ситуація, коли охоплення просідають несподівано і дуже сильно. Ваші публікації прибирають зі стрічки, система не знаходить їх за хештегом. Ви в замішанні, тому що не отримували попередження або бана. Під таке неявне блокування можна потрапити за використання одних і тих же хештегів в більш ніж в 3-х постах поспіль, використання понад 30 хештегів, скарги інших користувачів, занадто часте редагування постів.