Чому зміни в компанії провалюються?

Leading Digital Agency Since 2001.

Чому зміни в компанії провалюються?

Велику частку успіху змін (70-90%) забезпечує лідерство і лише незначну (10-30%) – менеджмент. Однак в силу історичних причин у багатьох сучасних компаніях не використовується лідерство. На жаль, підвищена увага до менеджменту призвела до того, що співробітники не вчилися лідерства.

Якщо успіх продовжує супроводжувати фірму й вона випереджає конкурентів на ринку, то не виникає безпосередньої необхідності займатися проблемами лідерства і в цій сфері виникає застій, що веде до самовпевненості. Так складаються обставини, в якій завдання корінного перетворення фірми стає важкою подвійно.

Через самовпевненість менеджери іноді переоцінюють продуктивність своєї роботи й конкурентоспроможність фірми, перестають прислухатися до чужої думки, втрачають бажання вчитися новому. Стурбовані внутрішніми проблемами, співробітники втрачають здатність орієнтуватися в тому, звідки слід чекати небезпек і де можуть відкриватися сприятливі перспективи.

Атмосфера бюрократизації здатна задушити будь-яку ініціативу тих, хто хоче жити відповідно до вимог дня. Невміння керувати позбавляє організацію шансів вибратися з «болота».

У великих, давно існуючих фірмах співробітникам нерідко доводиться зазнавати труднощів, коли настає момент приступити до виконання програми змін. Причинами можуть бути недолік у менеджерів лідерських якостей, надлишок самовпевненості, обмеженість кругозору і командно-бюрократичний стиль роботи.

Проведення перетворень вимагає від людей творчого підходу, готовності приносити жертви, відданості справі, але ж ні одна з цих якостей не сумісна з примусом.

Коли за здійснення змін беруться люди, що володіють тільки управлінськими навичками, вони також прагнуть спростити цей неминучий складний процес. Замість залучення сотень або тисяч людей задачу величезної складності доручають, як правило, нечисленній групі. Результат такої роботи майже завжди глибоко розчаровує.

Контроль за здійсненням змін має велике значення. Щоб процес перетворень не вийшов з-під контролю, необхідне вміле та кваліфіковане управління. Однак для більшості організацій набагато більш важливою проблемою є брак уміння керувати змінами. Лише керівники-лідери в змозі усунути різноманітні причини, що викликають в фірмі застій і рутину.

Запам’ятайте: здійснити корінні перетворення не вдасться, якщо в керівну команду набирати тільки менеджерів, нехай чудових фахівців і чудових людей.

dali_win – програма ефективного цифрового маркетингу і брендингу Вашої компанії.