Ефект мегафона

Leading Digital Agency Since 2001.

Ефект мегафона

Сьогодні, в епоху діджиталізації, все більше і більше компаній зосереджуються на поведінці споживача. І ринок, своєю чергою, стає дедалі концентрованішим. Зараз ринок поділений на невеликі ніші. А споживач став куди раціональніший та поінформованіший. Подекуди, ваші клієнти, знають про продукт більше, ніж ви самі!

Чарівна кнопка

Вся річ у тому, що споживач 21-го століття має особливу владу. Такий, яка і не снилася його більш раннім попередникам — чарівної кнопки «поділитися».

Ефект мегафона може виникнути, коли покупець ділиться продуктом або думкою про нього в соціальних мережах, а публікація стає вірусної. Той же сарафан, тільки більш масштабний і зацифрований.

Цифрову поведінку споживачів важливіше, ніж заведено вважати. Лише людина здатна створити ефект метелика, який може надати як позитивне, так і негативний вплив на ринок. Прикладів цьому ми розглядали досить багато – H & M з новою колекцією і зачепленим споживчими почуттями, як один з найбільш яскравих.

Не існує будь-яких методик, які з 100% упевненістю забезпечать бренду розголосу за допомогою соціального мегафона. Однак, цілком очевидно одне — це має бути щось радикально нове і провокаційне. А якщо не зачіпати бренди, то в ролі останнього мегафон – кейса можна розглядати коронавірус.

Як ми відзначили в самому початку — ринок досить сегментований. Це означає, що шансів на успіх і виклик ефекту мегафона в якійсь конкретній вузькій ніші вище, ніж на глобальному ринку. І причина цього проста: більшість бізнесів пасивні та консервативні. Легко виділитися в певному сегменті.

Ось уявіть, що могло б статися, якби талановитий тіктокер з багатомільйонною аудиторією займався просуванням політиків, що рвуться до влади у своєму регіоні. Напевно, кожен агітаційний ролик розлітався б мережею зі швидкістю звуку.