Website optimization - the basics of positioning

Leading Digital Agency Since 2001.

Website optimization - the basics of positioning

Кожен власник бізнесу мріє про великий трафік на своєму веб-сайті. На жаль, цей трафік не виникає з нічого – або він є результатом платної рекламної діяльності в Інтернеті (наприклад, Google Adwords), рекламних акцій в інших засобах масової інформації (наприклад, радіо, телебачення, газет) або розміщення веб-сайту в пошукових системах.

У країні, де 97% користувачів використовують інтернет-пошукові системи, щоб знайти компанії чи послуги, позиціонування — це справді обов’язково для більшості (але не всіх) власників веб-сайтів.

Позиціонування веб-сайтів — це ряд заходів, спрямованих на отримання максимального трафіку від пошукових систем. Найчастіше позиціонування вважається отриманням високої позиції в результатах пошуку популярних фраз, але це не обов’язково найкраща стратегія. Часто краще отримати хорошу позицію для менш скупчених, менш популярних, але більш конкретних фраз, ніж деякі найпопулярніші.

Щоб почати розміщувати свій веб-сайт, слід зосередитись на трьох основних аспектах: оптимізація сторінки, вміст сторінки, отримання посилань на сторінку.

Оптимізація веб-сайту означає підвищення зручності використання веб-сайту для користувача та адаптацію веб-сайту до потреб пошукових систем.

Що потрібно шукати під час оптимізації сторінки:

– розміщення на сайті власного оригінального вмісту, який зацікавить користувачів, у зручній для них формі (наприклад, поділ на глави, стилістична та граматична правильність, підкреслення найважливіших елементів тексту, списків та куль, що містять ключові слова з ділової точки зору);

– відповідні теги META, тобто опис сторінки з її заголовком, скороченням інформації, що міститься на сторінці, або ключовими словами у спеціальних тегах HTML;

– прискорення та максимізація швидкості завантаження сторінки — сторінки, які тривалий час завантажуються, займають слабкі позиції в пошуковій системі Google, і користувачі швидко відмовляються від навігації по них;

– адаптація сторінки до різних пристроїв — сторінка повинна добре працювати й виглядати як на комп’ютері, на планшеті та смартфоні — сторінки, не пристосовані до мобільних пристроїв, займають слабкі позиції в результатах пошуку на цих пристроях. Найкраще рішення — чуйна сторінка (RWD), тобто та, яка адаптується до розміру екрана;

– технічні аспекти сторінки: правильна структура сторінки, правильний HTML-код, дружні та розбірливі підсторінки веб-сайтів, підписи зображень та інші елементи.

Оптимізацію веб-сайтів часто можна проводити самостійно (якщо у вас правильно адаптована CMS, наприклад, WordPress – тоді вам навіть не потрібно заглядати в HTML-сторінку сторінки) або за допомогою досвідченого агентства, яке підкаже, як організувати свій веб-сайт, який вміст доповнити, поліпшить код або технічні елементи сторінки.