Що таке performance-marketing?

Leading Digital Agency Since 2001.

Що таке performance-marketing?

Performance-marketing — це такий вид маркетингу, який спрямований на досягнення чітких результатів. 

При порівнянні цього виду маркетингу з класичним, різниця є доволі відчутною. 

Що ж це таке та як воно працює? Зараз розберемо це поняття та як правильно сформувати стратегію до нього. 

Performance-marketing включає в себе дії, результат яких можна чітко зафіксувати та порівняти з попередніми. Проаналізувавши їх, ви можете підкоригувати стратегію та ефективно просувати свій продукт. 

Для перформанс-маркетингу існують конкретні метрики, завдяки яким легко відслідкувати ефективність: ROMI, LTV,CPA та інші.

Основним завданням такого маркетингу є робота з продажами без зайвих витрат на метрики, які складно вимірювати. 

До прикладу, беремо роботу над іміджем компанії чи бренду – підвищується прибутковість бізнесу та число клієнтів,але, коли цього очікувати, важко сказати. Для перформансу основною метою є зростання доходу. 

Риси, які виділяють performance-marketing від звичайного іміджевого маркетингу:

  1. Актуальність. Будь-які вкладення в рекламу або просування будуть помітні відразу. Так легше та простіше коригувати та оптимізовувати маркетингову стратегію.
  2. Вимірюваність. Відстежування основних КРІ, які дають розуміння того, чи ефективно працює певний інструмент. Це дозволяє легше та ефективніше розпоряджатись маркетинговим бюджетом. 
  3. Спрямованість на результат. Все, ще використовується у перформанс-маркетингу направлено на пошук, залучення та стимулювання клієнтів до здійснення купівлі.

Як створити стратегію перформанс-маркетингу?

Перформанс-маркетинг, як і всі інші види маркетингових засобів, потребують вміння створити та реалізувати робочу стратегію. 

Даємо вам невелику схему того, як правильно повинна працювати стратегія перформанс-маркетингу. 

Сформуйте потребу — запропонуйте рішення — утримуйте аудиторію — перетворюйте ліди в продажі — підвищуйте лояльність 

Завдяки цій схемі ваша стратегія працювати максимально правильно та вдало. 

А тепер перейдемо до більш конкретних пунктів створення перформанс-стратегії:

  • Постановка цілей. Будь-яка стратегія починається з постановки цілей вашого бренду чи компанії. Це потрібно для визначення показників, які найбільш важливі для конкретного бізнесу. 
  • Аналітика. Потрібно провести ретельну аналітику бізнесу, інтернет-ресурсу клієнта та цільової аудиторії. Для цього клієнт повинен надати повний доступ до системи аналітики сайта, поточних КРІ-бізнесу, щоб фахівець правильно сформулював цілі та стратегію в цілому. 
  • Розробка стратегії. Спеціаліст з перформанс-маркетингу визначає основні інструменти просування, канали трафіку, типи рекламних кампаній. Сама ж стратегія формується на основі даних, які були отримані в ході аналітики. 
  • Складання плану просування. Необхідний чіткий план з використання маркетингових інструментів з урахуванням розробленої стратегії. 
  • Ну і на кінець – проведення оцінки ефективності та можлива оптимізація даної стратегії. Щомісячно фахівці проводять порівняння за всіма метриками за попередній період, а також за попередні роки для врахування сезонності. 

Performance-marketing є досить складною системою роботи для просування різного роду брендів та бізнесів. Він включає в себе всі методи, спрямовані на роботу з клієнтами та орієнтований на вимірюваний результат ефективності.